Dôchodca prišiel o úspory, podvodníčka ho zabávala a jej komplic mu z domu ukradol tisíce eur

350261_dochodca 640x420.jpg

BRATISLAVA 24. augusta (WebNoviny.sk) – Neznáma žena v obci Horné Lefantovce (okres Nitra) v stredu 23. augusta okradla 83-ročného dôchodcu o jeho úspory. Mužovi povedala, že mu priniesla peniaze na lieky a žiadala od neho výdavok.

Odporúčame:
Podvodník obral dôchodcov o poriadny balík peňazí, pomýlili si ho s opatrovateľskou službou

Následne ho požiadala, aby jej ukázal kúpeľňu a spálňu, pretože chcela skontrolovať kvalitu matracov. Dôchodca ju povodil po celom dome a až keď žena odišla, zistil, že mu chýba takmer 3000 eur. Agentúru SITA o tom informovala nitrianská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

Neznáma žena bola rómskeho pôvodu a hovorila po slovensky. Oblečenú mala bielu blúzku, biele nohavice a na hlave mala biely klobúk vsadený do tváre. Bola nižšej postavy a štíhla.

Podľa doterajšieho zistenia mala pravdepodobne komplica, ktorý v dome kradol, keď ona starého pána zabávala. Vyšetrovateľka začala trestné stíhanie pre zločin krádeže v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody.

Viac k témam: krádež, krimi
Zdroj: Webnoviny.sk – Dôchodca prišiel o úspory, podvodníčka ho zabávala a jej komplic mu z domu ukradol tisíce eur © SITA Všetky práva vyhradené.

24. augusta 2017