Do parlamentu by išlo sedem strán, lídrom opozície je KDH

Voliť by podľa prieskumu spoločnosti Median SK určite išlo 32,8 percenta opýtaných.BRATISLAVA 5. januára (WebNoviny.sk) – Voľby do NR SR by podľa najnovšieho prieskumu volebných preferencií spoločnosti Median SK vyhral Smer-SD, do parlamentu by s ním išlo ďalších šesť strán. Smeru dalo svoj hlas 42,4 percenta opýtaných, z druhého miesta by do národnej rady išla strana KDH so ziskom 9,4 percenta.

Za nimi nasleduje strana Sieť so ziskom 8,3 percenta, SaS so siedmimi percentami a OĽaNO – NOVA so 6,7 percenta. V parlamente by mali svojich poslancov i strany Most-Híd, ktorej dalo svoj hlas 6,6 percenta respondentov či SNS so ziskom 6,4 percenta. Pred bránami NR SR by zostali strany ako SMK či SDKÚ-DS.

Odporúčame:

Kandidátky – parlamentné voľby 2016

Voliť by podľa prieskumu určite išlo 32,8 percenta opýtaných. Na otázku „Keby zajtra boli voľby do Národnej rady SR, zúčastnili by ste sa na nich?“ odpovedalo 24,9 percenta respondentov „skôr áno“, „skôr nie“ 10,7 percenta a „určite nie“ 27,7 percenta. Rozhodnúť sa nevedelo 3,8 percenta respondentov.

Spoločnosť Median SK prieskum robila od 9. novembra do 13. decembra 2015 na vzorke 1 228 ľudí starších ako 18 rokov z hľadiska veku, pohlavia, vzdelania, veľkosti miesta bydliska, kraja a v južných okresoch Slovenska z hľadiska národnosti.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. januára 2016