Do mešity v Quebecu vtrhli ozbrojenci, zabili päť ľudí

Do Quebeckého islamského kultúrneho centra, slúžiaceho ako mešita, vtrhli podľa svedkov traja ozbrojenci. QUEBEC 30. januára (WebNoviny.sk) – Päť ľudí prišlo o život pri streľbe v mešite v kanadskom meste Quebec. S odvolaním sa na vyhlásenie vedenia mešity o tom informovala agentúra Reuters.

K streľbe došlo počas nedeľňajších večerných modlitieb. Do Quebeckého islamského kultúrneho centra, slúžiaceho ako mešita, vtrhli podľa svedkov traja ozbrojenci. V centre bolo v tom čase podľa svedkov približne 40 ľudí.

Hovorca quebeckej polície Pierre Poirier uviedol, že polícia zadržala dvoch podozrivých. Potvrdil, že pri streľbe zahynuli ľudia. Počet obetí však nespresnil. Mešitu a jej okolie polícia uzavrela. Motív streľby doposiaľ známy nie je.

Riaditeľ kultúrneho centra Mohamed Yangui, ktorý v čase streľby vo vnútri nebol, uviedol, že zranených previezli do viacerých quebeckých nemocníc. Ich počet zatiaľ vyčísliť nevedel.

S prejavom nenávisti sa toto islamské kultúrne centrum stretlo už vlani júni, keď sa pred jeho vchodom našla prasacia hlava. Podobných incidentov súvisiacich s islamofóbiou pribudlo v ostaných rokoch aj v celej provincii Quebec, kde práve prebieha politická diskusia o možnom zákaze nikábu a celkovom zahaľovaní ženskej tváre.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. januára 2017