Do členov Saganovho tímu vrazilo pri tréningu auto, najhoršie dopadol Wilco Kelderman

455485_italy_giro_cycling_40629 1ac31ca0186a4496b6858e98e545cfb8 676x451.jpg

17.1.2021 (Webnoviny.sk) – Wilco Kelderman si zrejme inak predstavoval začiatok svojho angažmánu v tíme Bora-Hansgrohe. Dvadsaťdeväťročný Holanďan dopadol najhoršie zo 7-člennej tréningovej skupiny, do ktorej v severnom Taliansku v sobotu narazilo auto.

Podľa oficiálneho vyjadrenia tímu má Kelderman zlomený stavec v chrbtici a aj otras mozgu.

Pridali si polhodinku

Z pôvodnej sedmičky cyklistov museli do nemocnice traja, ďalší štyria zostali ľahko zranení a zamierili do tímového hotela.

„Do nemocnice išli aj Rüdiger Selig a Andreas Schillinger. Andreas utrpel zlomeniny stavcov v krčnej a hrudnej chrbtici. U oboch jazdcov sa zameriavame na konzervatívnu liečbu. Rudi tiež utrpel otras mozgu, ale nemá zlomeniny,“ informoval tím bratov Saganovcov na svojom webe.

V skupine, ktorá si pridala polhodinku v tréningu, boli aj Marcus Burghardt, Anton Palzer, Maximilian Schachmann a Michael Schwarzmann.

Ide Schelling mal byť tiež v tejto partii, ale nakoniec si to rozmyslel a zaradil sa k tým, čo odišli do hotela. Vyhol sa tým zrážke s autom.

Tretí na Giro d’Italia

„Asi mám malého anjela na svojich pleciach, keďže som sa rozhodol nepridať si polhodinku navyše. Doparoma, toto je koniec nášho tréningového kempu. Dúfam, že všetci jazdci budú v poriadku,“ komentoval Ide Schelling, cituje ho aj špecializovaný portál CyclingNews.

Kelderman je len od začiatku tohto roka členom Bora-Hansgrohe, predtým bol súčasťou tímu Sunweb. V jeho drese vybojoval celkové tretie miesto na Giro d’Italia.

V družstve z Horného Bavorska by mal byť súčasťou zostavy, ktorá tento rok pocestuje na Tour de France, dokonca by mal byť lídrom pre celkové poradie.

Viac k témam: Bora-Hansgrohe
Zdroj: Webnoviny.sk – Do členov Saganovho tímu vrazilo pri tréningu auto, najhoršie dopadol Wilco Kelderman © SITA Všetky práva vyhradené.

17. januára 2021