Disciplinárka potrestala Lintnera, hrozí mu dištanc

Richard Lintner dostal trest za opakované nerešpektovanie rozhodnutí DK SZĽH.

BRATISLAVA 10. februára (WebNoviny.sk) – Richardovi Lintnerovi ako šéfovi spoločnosti Pro-Hokej hrozí dištanc na štyri mesiace od disciplinárnej komisii Slovenského zväzu ľadového hokeja (DK SZĽH).

Už odvolaný šéf disciplinárky Jozef Vrábel v stredu poslal médiám rozhodnutie DK SZĽH z 1. februára 2016, podľa ktorého Lintner dostal trest za opakované nerešpektovanie rozhodnutí DK SZĽH. Výkonný výbor SZĽH o dva dni neskôr po uvedenom zasadnutí disciplinárky Vrábela odvolal z tejto komisie a zároveň rozhodol o zrušení niektorých verdiktov DK SZĽH na základe podaných odvolaní (prípad Bartečko, pozn.). Podľa uvedeného rozhodnutia hrozí Lintnerovi zastavením činnosti pôsobenia pri najvyššej súťaži na 4 mesiace, navyše dostal pokutu vo výške 1600 eur.

Voči tomuto rozhodnutiu DK SZĽH je možné podať odvolanie písomne doporučeným listom do 15-tého dňa odo dňa doručenia rozhodnutia v zmysle disciplinárneho poriadku, článok 31. Odvolanie nemá odkladný účinok,“ uvádza sa v rozhodnutí DK SZĽH z 1. februára 2016.

Richard Lintner voči uvedenému rozhodnutiu DK SZĽH podal počas aktuálneho týždňa odvolanie, zaoberať sa ním bude výkonný výbor SZĽH.

Konanie bývalé predsedu DK SZĽH pána Vrábela, ktorý sa aj napriek minulotýždovému odvolaniu z funkcie stále hlási ku svojmu postu, mi pripomína konanie aj iného bývalého funkcionára hokeja. Beriem to ako ďalší z viacerých smiešnych útokov voči mne a našej lige, keďže ja ako riaditeľ súkromnej spoločnosti Pro-Hokej nie som osobou podliehajúcou právomoci a príslušnosti disciplinárneho poriadku SZĽH. Okrem toho, rozhodnutia bývalého predsedu DK Vrábela neobsahujú pomenovanie konkrétneho porušenia poriadkov k tomu samozrejme absentujúcim výrokom o previnení. Aj z týchto dôvodov beriem takéto kroky niektorých ľudí počas môjho celého pôsobenia v našej najvyššej lige ako hlúpe a snažím sa nevšímať si ich,“ uvádza sa v oficiálnom vyhlásení Richarda Lintnera.

Slovenský zväz ľadového hokeja sa nestotožňuje s postupom Jozefa Vrábela. „Pán Vrábel bol odvolaný z funkcie predsedu DK SZĽH aj preto, že svojimi rozhodnutiami dlhodobo komplikoval atmosféru v hokejovom hnutí. Bývalý predseda DK SZĽH sa nebol schopný stotožniť s novodefinovaným poslaním zväzu, ktorým je pomoc a podpora hokejovému hnutiu a nie vytváranie napätia, konfliktu a nespolupráce. Takéto vyhlásenia neprispejú k tomu, aby sa kvalita slovenského hokeja zvyšovala, ale len pomáhajú vytvárať nove ‚žabomyšie vojny‘, ktoré nikam nevedú a sú v rozpore s úrovňou komunikácie, ktorú presadzuje súčasné vedenie SZĽH. VV sa od týchto rozhodnutí DK SZĽH dištancuje, niektoré sú zrušené, ďalšie nie sú právoplatné a bude sa nimi na základe odvolaní zaoberať na svojom najbližšom zasadnutí na konci februára. Rozhodnutie DK SZĽH voči Richardovi Lintnerovi nie je právoplatné, pretože Richard Lintner sa odvolal. Vie o tom Richard Lintner aj bývalý predseda DK SZĽH. Jeho dnešný postup je preto zlomyseľnou snahou umelo vytvárať napätie a konflikt,“ povedal pre agentúru SITA mediálny poradca zväzu Ľuboš Schwarzbacher.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. februára 2016