Diaľnice i horské priechody sú zjazdné, na niektorých úsekoch je utlačený sneh

402396_zj5a9654 676x451.jpg

BRATISLAVA 9. februára (WebNoviny.sk) – Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až vlhký, informuje Slovenská správa ciest na svojej webovej stránke.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý. V hornatejších oblastiach Slovenska sú vozovky miestami pokryté vrstvou utlačeného až zľadovateného snehu hrúbky jeden až tri centimetre. Na cestách III. triedy v oblasti Záborského je miestami utlačený sneh hrúbky štyri až päť centimetrov.

Znížená dohľadnosť pre hmlu

Všetky horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý. Na HP Herlianske sedlo, Vrchslatina a Podspády je na vozovke utlačený sneh hrúbky jeden centimeter, na HP Zbojská a Huty je na vozovke miestami zľadovatený sneh hrúbky jeden centimeter.

Slovenská správa ciest upozorňuje vodičov, že na zníženú dohľadnosť pre hmlu v lokalitách Vrútky, Donovaly a Banská Štiavnica, Dolný Kubín, Martin, Žiar nad Hronom, Turany a Kremnica. Snehové reťaze sú potrebné pre všetky vozidlá na ceste II/584 Srdiečko – Bystrá.

Uzatvorené a neudržiavané cesty

Celú zimnú sezónu sú uzatvorené horské priechody (HP) Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom) pre vozidlá nad 10 m, HP Veľké Pole (cesta II/512 Oslany – Cerová), HP Šútovce (cesta III/1774). HP Skýcov (II/511) pre vozidlá nad tri a pol tony.

Pre všetku dopravu sú uzatvorené v zime neudržiavané cesty: II/549 v úseku Úhorná – Úhornianske sedlo – Krásnohorské podhradie, III/3227 v úseku Hrabušická Píla – Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576).

Viac k témam: diaľnice, horské priechody, rýchlostná cesta, zjazdnosť ciest
Zdroj: Webnoviny.sk – Diaľnice i horské priechody sú zjazdné, na niektorých úsekoch je utlačený sneh © SITA Všetky práva vyhradené.

9. februára 2019