Desiatky ľudí zomreli na otravu alkoholom, nelegálne vyrobené nápoje zrejme obsahovali metanol

387657_thinkstockphotos 515143545 676x451.jpg

LAKHNAÚ 9. februára (WebNoviny.sk) – Na severe Indie zomrelo najmenej 39 ľudí a ďalších 27 zostalo chorých po tom, čo vypili nelegálne vyrobený alkohol. Predstaviteľ polície Ašók Kumar informoval, že 26 úmrtí si vyžiadali dva incidenty v štáte Uttarpradéš a ďalších 13 osôb zomrelo v susednom štáte Uttarákhand, kde väčšinu mŕtvych hlásia z dediny Balpur.

Ako dodal, obete pili alkohol vo štvrtok v noci počas dvoch tradičných slávností. Pitevné a prvé forenzné správy naznačujú, že ich nápoje obsahovali jedovatý metanol.

V súvislosti s otravami polícia zatkla osem podozrivých pašerákov nelegálneho alkoholu. Provinčné samosprávy zase suspendovali 35 funkcionárov vrátane 12 policajtov.

Úmrtia z nelegálne vypáleného alkoholu sú v Indii bežné, pretože chudobní obyvatelia si nemôžu dovoliť licencované značky. Nelegálny alkohol je lacný a často s prídavkom rôznych chemikálií, napríklad pesticídov, aby bol silnejší. Zároveň je obchodovanie s nelegálnym alkoholom v Indii veľmi výnosné, keďže pašeráci neplatia dane a chudobným za lacno predávajú obrovské množstvá ich produktov.

Viac k témam: alkohol, nelegálne pálenie alkoholu, otrava alkoholom
Zdroj: Webnoviny.sk – Desiatky ľudí zomreli na otravu alkoholom, nelegálne vyrobené nápoje zrejme obsahovali metanol © SITA Všetky práva vyhradené.

9. februára 2019