Desiatky autobusových zastávok v Košiciach prejdú rekonštrukciou, dopravný podnik avizuje zmeny

395505_mhd 676x451.jpg

KOŠICE 17. februára (WebNoviny.sk) – Autobusové zastávky na železničnej stanici v Košiciach prejdú rekonštrukciou. Od pondelka 18. februára od 09:00 preto spoločnosť Eurovia, ako zhotoviteľ projektu, uzavrie štyri autobusové zastávky na Staničnom námestí.

Zriadia dve dočasné stanovištia

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) v súvislosti s rekonštrukciou týchto zastávok dočasne zruší všetky bežné autobusové zastávky a v priestore bočného parkoviska oproti staničnej budove Železníc SR sa zriadia dve dočasné stanovištia, na ktorých budú zastavovať všetky autobusové linky.

Ako informuje mesto Košice na svojej webovej stránke, rekonštrukcia zahŕňa úpravy nástupných plôch a pozemných komunikácií v mieste zastávok s vytvorením bezbariérových prístupov a osadenie označníkov. Predpokladá sa, že tieto práce budú ukončené do konca apríla 2019.

Komplexná modernizácia zastávok zahŕňa stavebné úpravy nástupných plôch a pozemných komunikácií v miestach 21 zastávok s nevyhovujúcim technickým stavom, pričom na ôsmich už boli tieto práce urobené v minulosti.

Zmodernizujú desiatky zastávok

Vytvoria sa bezbariérové prístupy a zastávky vybavia LED informačnými tabuľami s on-line odchodmi spojov. Tabule budú reálne zohľadňovať aj prípadné meškania jednotlivých liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD). Zastávky doplnia o bezbariérové priechody pre chodcov s prvkami pre nevidiacich a osvetlením priechodov.

V rámci projektu Modernizácia zastávok verejnej dopravy a informačných systémov bude zmodernizovaných celkovo 29 autobusových zastávok za vyše 987-tisíc eur. Eurofondy tvoria 85 percent financovania, desať percent spolufinancuje štátny rozpočet a zvyšných 5 percent Mesto Košice. Projekt má byť ukončený v júni tohto roka.

Viac k témam: MHD Košice, rekonštrukcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Desiatky autobusových zastávok v Košiciach prejdú rekonštrukciou, dopravný podnik avizuje zmeny © SITA Všetky práva vyhradené.

17. februára 2019