Derrick zastrelil trojročného chlapčeka sediaceho v aute a z miesta činu unikol

401541_vazenie 676x451.jpg

DETROIT 2. februára (WebNoviny.sk) – Muža z Detroitu v americkom štáte Michigan v piatok obvinili zo zabitia trojročného chlapčeka. Dvadsaťštyriročný Derrick Devon Durham zastrelil chlapca sediaceho v rodičovskom aute v utorok na detroitskej diaľnici.

Z miesta činu unikol

Muža okrem toho obvinili aj z nedovolenej držby zbrane. Motív konania páchateľa stále nie je známy, vyšetrovatelia však nepredpokladajú, že by chlapec bol zámerným cieľom jeho streľby. Najpravdepodobnejšou verziou podľa amerických médií je, že šlo o vyústenie dopravného konfliktu.

Páchateľ v utorok z miesta činu hneď po streľbe unikol, v stredu sa však sám prihlásil na polícii. Podľa všetkého zareagoval na krátko predtým medializovanú správu, že policajti zaistili auto, z ktorého sa strieľalo.

Kontrola držby zbraní

Po podobných udalostiach v USA spravidla zosilnie volanie po väčšej kontrole držby zbraní, ktorej pravidlá sú vo väčšine amerických štátov veľmi benevolentné.

Priaznivci strelných zbraní vrátane Národnej asociácie držiteľov zbraní (NRA), ktorej členmi a podporovateľmi sú aj mnohí vplyvní predstavitelia Republikánskej strany, však naopak argumentujú, že práve rozšírenie zbraní medzi obyvateľmi prispieva k ich väčšej bezpečnosti.

Viac k témam: chlapec, obvinenie, streľba
Zdroj: Webnoviny.sk – Derrick zastrelil trojročného chlapčeka sediaceho v aute a z miesta činu unikol © SITA Všetky práva vyhradené.

2. februára 2019