Dedič spoločnosti Samsung dostal za korupciu päť rokov väzenia

350371_samsung 640x420.jpg

SOUL 25. augusta (WebNoviny.sk) – Dedič spoločnosti Samsung I Če-jong, ktorého obvinili z korupcie súvisiacej so škandálom okolo bývalej juhokórejskej prezidentky Pak Kun-hje, pôjde na päť rokov za mreže. V piatok tak rozhodol súd. Ako informuje spravodajský portál BBC odvolávajúc sa na miliardárovho právnika, voči verdiktu súdu sa plánujú odvolať.

Odporúčame:
Pri Salvadore sa potopila loď so 120 ľudmi na palube

I Če-jonga, ktorý svoju vinu odmieta, úrady zadržiavali na základe obvinení z korupcie od februára tohto roka. Medzi tieto obvinenia patrilo napríklad podplácanie, sprenevera či skrývanie majetku v zahraničí. Podnikateľ čelil až 12 rokom za mrežami.

Odporúčame:
Thajský najvyšší súd vydá zatykač na bývalú premiérku

Štyridsaťdeväťročného miliardára obvinili z poskytnutia finančných darov v hodnote 41 miliárd juhokórejských wonov (v prepočte zhruba 30,8 milióna eur) viacerým mimovládnym nadáciám, ktoré riadila prezidentkina dôverníčka Čche Son-sil. Za to sa mu údajne odvďačila politickými výhodami v rámci reštrukturalizácie spoločnosti Samsung Electronics, ktoré mali I Če-jongovi zabezpečiť posilnenie kontroly nad ňou.

Odporúčame:
Na Floride vykonali trest smrti pomocou nových chemikálií

Škandál okolo spoločnosti Samsung prispel k zosadeniu Pak Kun-hje z funkcie prezidentky. Jej dôverníčku Čche Son-sil zase súd za korupciu poslal na tri roky do väzenia.

Viac k témam: I Če-jong, korupcia, Samsung
Zdroj: Webnoviny.sk – Dedič spoločnosti Samsung dostal za korupciu päť rokov väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

25. augusta 2017