Danko zarobil viac ako 270-tisíc eur, v majetkovom priznaní uvádza aj vinice a záhrady

BRATISLAVA 13. septembra (WebNoviny.sk) – Predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) mal príjmy z verejnej funkcie za rok 2016 vo výške 22 897 eur, paušálne náhrady boli 12 059 eur.

Odporúčame:
Prezident Kiska vlani zarobil vyše 370-tisíc eur, priznal aj lúku vo Veľkom Slavkove

Vyplýva to z majetkového priznania, ktoré spolu s ostatnými majetkovými priznaniami ostatných verejných funkcionárov zverejnila Národná rada SR na svojej internetovej stránke. Ostatné príjmy predsedu parlamentu, ktoré boli z advokácie, ktorú ukončil k 15. aprílu 2016, za rok 2016 činili 236 077 eur.

Odporúčame:
Fico minulý rok zarobil vo funkcii premiéra 48 396 eur, vlastní jedno auto a má aj stavebné sporenie

Danko v majetkovom priznaní uvádza aj nehnuteľný majetok ako vinice, záhrady, rodinný dom, rozostavaný rodinný dom, nebytové priestory, byt aj garážové státia. Predseda parlamentu v majetkovom priznaní uviedol aj hnuteľný majetok, majetkové právo alebo inú majetkovú hodnotu, existujúce záväzky, ktorých menovitá hodnota, bežná cena alebo peňažné plnenie presahuje 35-násobok minimálnej mzdy.

Odporúčame:
Kaliňák vlastní dva byty v Bratislave a garáž, jeho ostatné príjmy klesli o takmer 59-tisíc eur

Danko priznal obchodný podiel v spoločnosti, osobný automobil, pohľadávky z peňažnej pôžičky, pohľadávky voči tretím osobám, úver, hypotéku, výživné. Taktiež priznal peňažnú hotovosť, šperky, náramkové hodinky, umelecké diela i obrazy.

Viac k témam: Andrej Danko
Zdroj: Webnoviny.sk – Danko zarobil viac ako 270-tisíc eur, v majetkovom priznaní uvádza aj vinice a záhrady © SITA Všetky práva vyhradené.

13. septembra 2017