Dan Ceman sa teší na pôsobenie v Banskej Bystrici, s „baranmi“ má vysoké ambície

381500_hok_1_ts72465 676x848.jpg

BANSKÁ BYSTRICA 18. júla (WebNoviny.sk) – Kanadský hokejový tréner Dan Seman je od utorka na Slovensku a veľmi sa teší na prácu v majstrovskom tíme HC ’05 iClinic Banská Bystrica. Pôsobenie pod Urpínom berie ako veľkú výzvu.

Som veľmi šťastný a nadšený, že som v Banskej Bystrici. Teším sa, keď už začnem pracovať v novom klube. Organizácia sa mi veľmi zapáčila, tiež na mňa urobil dojem hokej, ktorý som videl počas mojej návštevy Slovenska cez finále play-off. Banská Bystrica je skvelé miesto na napredovanie pre hráčov aj trénerov,“ povedal v rozhovore pre oficiálny web „baranov“.

Veľmi dôležité zámorské posily

Dan Ceman v Banskej Bystrici nahradil na pozícii hlavného trénera Vladimíra Országha, ktorý sa stal kormidelníkom Slovana Bratislava v KHL. V novom pôsobisku má najvyššie ambície.

Odporúčame:
Deväť slovenských klubov dostalo zelenú na štart v Tipsport lige, Žilinčania musia doplniť podklady

Nie je tajomstvom, že chceme vyhrať titul. Banská Bystrica ho získala v posledných dvoch sezónach, ale k nemu vedie dlhá cesta a navyše vyhrať chce mnoho klubov z ligy. Som veľmi rád, že sme získali slovenských hokejistov, ale aj zámorské posily, pretože tie sú pre mňa veľmi dôležité a potrebné,“ poznamenal.

Veľmi náročná skupina v Lige majstrov

Okrem najvyššej domácej súťaže sa jeho zverenci predstavia aj v nadnárodnej Lige majstrov 2018/2019.

Máme veľmi náročnú skupinu, preto by som nerád hovoril o nejakých striktných cieľoch. Chceme ísť od zápasu k zápasu a v každom byť konkurencieschopným mužstvom. Nebudem hovoriť o tom, že máme za cieľ postúpiť zo skupiny. Našim cieľom bude odohrať šesť kvalitných zápasov a niektoré z nich sa pokúsiť vyhrať. Viem, že pred rokom Banská Bystrica zdolala napríklad Tapparu Tampere,“ dodal Ceman.

Viac k témam: HC ’05 iClinic Banská Bystrica, hokej, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Dan Ceman sa teší na pôsobenie v Banskej Bystrici, s „baranmi“ má vysoké ambície © SITA Všetky práva vyhradené.

18. júla 2018