Ďalší člen Babišovej vlády doplatil na plagiátorstvo, končí pre škandál s opísanou prácou

363192_dsc_8534 676x507.jpg

PRAHA 17. júla (WebNoviny.sk) – Pre škandál s opísanou prácou na vysokej škole končí vo vláde Andreja Babiša po iba 20 dňoch minister práce a sociálnych vecí Petr Krčál.

„Nechcem byť záťažou pre vládu a sociálnu demokraciu,“ uviedol Krčál. Nahradiť ho má Jana Maláčová, doterajšia riaditeľka odboru rodinnej politiky a politiky starnutia na ministerstve, informuje v utorok spravodajský portál iDNES.cz.

Odporúčame:
Dva dni pred hlasovaním o vyslovení dôvery Babišovej vláde rezignovala ministerka spravodlivosti

V Krčálovej bakalárskej práci na tému Mládež a voľný čas z univerzity v Zlíne sa vyskytuje najmenej 25 strán, ktoré bez citovania vychádzajú z cudzieho textu. Ide o necitované odseky z odborných kníh, najviac sa ale text zhoduje s bakalársku prácou Marie Doležalovej, študentky, ktorá na škole obhájila bakalársku prácu o rok skôr ako Krčál.

Pred niekoľkými dňami, ešte pred hlasovaním o dôvere druhej vláde Andreja Babiša rezignovala aj ministerka spravodlivosti Taťána Malá, ktorá opisovala vo svojich dvoch diplomových prácach. „Rezignácia pán Krčála bola jediným možným riešením, hlavne po tom, čo minulý týždeň za podobnú vec odstúpila pani Malá,“ komentoval koniec Krčála predseda vlády Babiš.

Viac k témam: Andrej Babiš, hnutie ANO, Petr Krčál, Taťána Malá
Zdroj: Webnoviny.sk – Ďalší člen Babišovej vlády doplatil na plagiátorstvo, končí pre škandál s opísanou prácou © SITA Všetky práva vyhradené.

17. júla 2018