Colníci našli falzifikáty Rubikovej kocky aj pašované cigarety, Moldavec dostal nielen pokutu

381630_02 11 676x507.jpg

BRATISLAVA 19. júla (WebNoviny.sk) – Falzifikáty Rubikovej kocky, ale aj pašované cigarety zadržali v uplynulých dňoch pri kontrolách bratislavskí colníci. Fejky známeho hlavolamu objavili v bratislavskom sklade.

Skontrolovať prišli používanie elektronickej pokladne a zistili, že tu opakovane neblokovali tržbu, za čo uložili pokutu 660 eur. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Colného úradu Bratislava Drahomíra Adamčíková, pri následnej kontrole skladu našli 3 474 falzifikátov Rubikovej kocky v hodnote 52 110 eur.

Odporúčame:
Finančná správa pri akcii „Diamant“ zaistila niekoľko kvízomatov, údajne ide o hracie automaty

Pašované cigarety zase objavili pri cestnej kontrole rumunskej dodávky. Colníkom sa nepozdával pomer v rozmeroch vnútorného priestoru s vonkajšími rozmermi vozidla. Vo vnútri našli úkryt, v ktorom moldavský vodič prevážal takmer 18 500 krabičiek cigariet.

Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov presiahol 38-tisíc eur. Občan Moldavska si z krátkej dovolenky na Slovensku odniesol finančnú pokutu a trest vyhostenia zo SR. Cigarety prepadli v prospech štátu.

Viac k témam: colníci, Finančná správa SR, pašované cigarety
Zdroj: Webnoviny.sk – Colníci našli falzifikáty Rubikovej kocky aj pašované cigarety, Moldavec dostal nielen pokutu © SITA Všetky práva vyhradené.

19. júla 2018