Členov pravicovej AfD napadli a údajne ich nazvali nacistami, polícia vyšetruje motívy činu

401153_nemecko policia 676x450.jpg

BERLÍN 11. februára (WebNoviny.sk) – Dvaja členovia mládežníckeho krídla nemeckej krajne pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) utrpeli zranenia, keď ich napadli na ulici. Polícia v Berlíne uviedla, že vyšetruje, či bol incident politicky motivovaný.

Podľa mládežníckeho krídla známeho ako Mladá alternatíva ich členov napadli v nedeľu večer, keď sa vracali z premietania filmu Who Will Write Our History (2017) o varšavskom gete.

Útočníci na nich údajne pokrikovali „nacisti“ a častovali ich nadávkami. Polícia uviedla, že 27-ročného muža ošetrili so zranením hlavy, odmietol však, aby ho záchranári odviezli do nemocnice.

Šéf Medzinárodného filmového festivalu v Berlíne pozval členov Alternatívy pre Nemecko na premietanie spomínaného filmu s tým, že vstup na projekciu mali zadarmo. Ponuka bola reakciou na antisemitské a revizionistické komentáre niektorých členov strany.

Viac k témam: AfD Alternatíva pre Nemecko, nacisti, nemecká polícia, útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Členov pravicovej AfD napadli a údajne ich nazvali nacistami, polícia vyšetruje motívy činu © SITA Všetky práva vyhradené.

11. februára 2019