Čižnár hovorí o chybách pri prvých úkonoch po vražde Kuciaka, ktoré sťažili rozbeh vyšetrovania

368847_jan kuciak 1 676x451.jpg

BRATISLAVA 16. júla (WebNoviny.sk) – Pri prvotných úkonoch vykonávaných orgánmi činnými v trestnom konaní boli aj pochybenia. Na brífingu to v pondelok uviedol generálny prokurátor Jaromír Čižnár s tým, že to „trošku sťažilo rozbeh“ vyšetrovania.

„Keby som povedal, čo si myslím, bola by hystéria,“ vyhlásil. Pochybenia podľa generálneho prokurátora je možné odstrániť, vyžaduje to ale čas navyše. „Mohli sme byť ďalej,“ uviedol.

Vyšetrovanie je nezávislé a bez prieťahov

Podľa Čižnára však z minulotýždňovej návštevy dozorujúceho prokurátora prípadu v Európskom parlamente vyplynulo, že europoslanci veria, že sa prípad dotiahne do konca a odpovede prokurátora ich uspokojili.

Odporúčame:
Polícia začala trestné stíhanie pre údajné vydieranie novinára Valčeka podnikateľom Mariánom K.

To, že vyšetrovanie je nezávislé a bez prieťahov podľa Čižnára potvrdili aj zástupcovia Europolu a FBI. Ako dodal, dozorujúci prokurátor má voľne ruky informovať o aktuálnej situácii.

Vražda vo Veľkej Mači

Jána Kuciaka a jeho priateľku Martinu Kušnírovú zavraždili na konci februára v ich rodinnom dome vo Veľkej Mači. Podľa vtedajšieho policajného prezidenta Tibora Gašpara vraždy pravdepodobne súvisia s prácou novinára.

Odporúčame:
Mesto Žilina si uctilo pamiatku zavraždeného novinára Kuciaka, udelilo mu čestné občianstvo

V moderných dejinách Slovenska je to prvá vražda novinára. Pochybenia na začiatku vyšetrovania podľa medializovaných informácií súviseli napríklad s obhliadkou tiel zavraždených, ktorú nevykonal dostatočne kvalifikovaný lekár.

Viac k témam: Generálna prokuratúra SR, Ján Kuciak, Jaromír Čižnár, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Čižnár hovorí o chybách pri prvých úkonoch po vražde Kuciaka, ktoré sťažili rozbeh vyšetrovania © SITA Všetky práva vyhradené.

16. júla 2018