• Ekonomický denník
  • Čínski a indickí vojaci na seba zaútočili, nepoužili však strelné zbrane

Čínski a indickí vojaci na seba zaútočili, nepoužili však strelné zbrane

349520_india_kasmir 640x420.jpg

ŠRÍNAGAR 16. augusta (WebNoviny.sk) – Čínski a indickí vojaci v spornom himalájskom regióne Kašmír po sebe navzájom hádzali kamene.

Podľa polície sa incident stal v utorok, keď sa čínski vojaci snažili prejsť do regiónu Ladak v blízkosti jazera Pangong Tso a začali hádzať kamene na indických vojakov, ktorí reagovali rovnakým spôsobom. Ani jedna strana nepoužila strelné zbrane.

Odporúčame:
Severná Kórea sa pre sankcie zo strany Číny dostane do problémov

Člen indickej spravodajskej služby objasnil, že vojaci zbadali čínsku hliadku, ktorá údajne pre zlé počasie zablúdila do oblasti kontrolovanej Indiou. Vojaci začali po sebe kričať a následne hádzali kamene. Niekoľko mužov z oboch strán utrpelo menšie zranenia. Celý konflikt trval približne 30 minút.

Vojská oboch krajín sa v súčasnosti nachádzajú aj v oblasti Doklam, o ktorú majú záujem Čína a Bután podporovaný Indiou. Tá do oblasti v júni poslala ozbrojené zložky, ktoré majú za úlohu zastaviť Čínu v budovaní strategickej cesty.

Viac k témam: armáda, Čína, Himaláje, India, Kašmír, konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Čínski a indickí vojaci na seba zaútočili, nepoužili však strelné zbrane © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2017