Cíger hodnotil MS pred výkonným výborom, priznal chyby

Slovensko už pozná aj mená súperov pre budúcoročný svetový šampionát, v nemeckom Kolíne si zmeria sily s Ruskom, Švédskom, USA, Nemeckom, Lotyšskom, Dánskom a Talianskom.BRATISLAVA 25. mája (WebNoviny.sk) – Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Cíger v stredu predpoludním predniesol hodnotenie 80. majstrovstiev sveta v Rusku pred členmi výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

VŠETKO O MAJSTROVSTVÁCH SVETA V HOKEJI 2016

Odporúčame:

Slováci spoznali súperov, na MS 2017 budú hrať v A-skupine

„Boli to bežné veci, aké zažil každý tréner. Šampionát som hodnotil pred celým výkonným výborom. Povedali sme si, čo sme urobili a čo nie. Také jednoduché veci,“ informoval Zdeno Cíger a vzápätí pridal detaily: „Som športovec, ktorý chce vyhrávať a urobiť čo najlepší výsledok. Bohužiaľ, nestali sme sa majstri sveta, zázraky sa nediali. Odrážam sa však od posledného duelu, v ktorom hráči pochopili a zistili, že vedia hrať vyrovnanú partiu aj s kvalitným súperom, ktorým Američania určite sú. Je to aj o psychike, na ktorej musíme pracovať. Aby hráči skúsenosťami a odohranými náročnými súbojmi pochopili, že na to majú.“

Obrazom: Finále MS v hokeji medzi Fínskom a Kanadou

Hlavný kouč národného mužstva nemusel čeliť množstvu otázok. „Nebolo ich veľa, pretože všetci čakajú, čo bude ďalej. Ich myšlienky sú niekde inde. Zhodnotili sme to len stručne. O niektorých veciach, ktoré nefungovali, sme sa bavili aj otvorene. Kritika musí byť, s tým nemám problém. Sám som priznal veci, ktoré je potrebné zlepšiť. Chlapci stále musia naberať skúsenosti a to bolo na MS vidieť, v tomto sme boli slabí. Mali sme dobré tretiny, ale musíme sa naučiť hrať zápasy celých 60 minút,“ pokračoval Zdeno Cíger. Majstrovstvá sveta v Rusku boli aj pre neho obrovskou skúsenosťou. „Potrebujem tiež zažiť viac takýchto zápasov a turnajov,“ priznal.

VÝSLEDKY SLOVENSKÝCH HOKEJISTOV NA MS V HOKEJI 2016

Slovensko už pozná aj mená súperov pre budúcoročné MS, v nemeckom Kolíne si zmeria sily s Ruskom, Švédskom, USA, Nemeckom, Lotyšskom, Dánskom a Talianskom. Kouč Cíger sa k tomu nechcel vyjadrovať príliš detailne. „Každý súper je niečím výnimočný. Každý môže zdolať každého. Musíme len pracovať a byť trpezliví,“ povedal.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. mája 2016