Čierne skrinky z lietadla EgyptAir hľadajú pomocou ponorky

Ponorka prevádzkovaná egyptským ministerstvom ropného priemyslu má prispieť k nájdeniu oboch záznamníkov.Káhira 22. mája (WebNoviny.sk) – Egyptská vláda nasadila v nedeľu jednu zo svojich ponoriek do pátrania po tzv. čiernych skrinkách z lietadla spoločnosti EgyptAir, ktoré sa zrútilo do Stredozemného mora počas letu z Paríža do Káhiry. Prezident Abdal Fattáh Sísí o tom informoval v rámci svojho prvého vystúpenia v televízii od štvrtkovej tragédie.

Ponorka prevádzkovaná egyptským ministerstvom ropného priemyslu má prispieť k nájdeniu oboch záznamníkov, z ktorých jeden zaznamenával hlasovú komunikáciu v pilotnej kabíne a druhý technické parametre letu. Trosky havarovaného airbusu našli v oblasti vzdialenej približne 290 kilometrov od egyptského pobrežia.

Odporúčame:

V lietadle EgyptAir zahynuli aj manažér a odborník UNESCO

Obrazom: Zverejnili prvé zábery trosiek havarovaného airbusu

Na palube EgyptAir sa pred haváriou spustili detektory dymu

„V tomto štádiu by sme nemali robiť unáhlené závery a trvať na určitých domnienkach,“ varoval Sísí, ktorého slová cituje agentúra DPA. „Až budú zistenia vyšetrovateľov úplné, ihneď budú zverejnené,“ doplnil prezident vo vysielaní naživo v súvislosti so špekuláciami, čo mohlo spôsobiť zrútenie lietadla do mora.

Let EgyptAir z Paríža do Káhiry zmizol z obrazoviek radarov vo štvrtok nadránom v časti Stredozemného mora medzi Gréckom a Egyptom. Haváriu neprežil nikto zo 66 cestujúcich a členov posádky.

Francúzski vyšetrovatelia potvrdili v sobotu informácie, podľa ktorých boli krátko pred stratou kontaktu zaznamenané automatické hlásenia o prítomnosti dymu v lietadle. Z týchto údajov však podľa nich zatiaľ nie je možné vyvodzovať žiadne závery.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. mája 2016