Cibulkovej nechýba ďalšia motivácia, v rebríčku nevidí limit

Obdobie od nedeľňajšieho víťazstva vo finále dvojhry s Angelique Kerberovou bolo pre Cibulkovú hektické, stihla iba drobnú oslavu a prípitok s realizačným tímom na hoteli. BRATISLAVA 1. novembra (Webnoviny.sk) – Víťazka WTA Finals v Singapure 2016 a piata najlepšia tenistka sveta Dominika Cibulková je už na Slovensku, hneď po príchode z letiska absolvovala v bratislavskom hoteli stretnutie s novinármi aj autogramiádu.

„Po tom úspechu som hneď vedela, že musíme ísť čo najskôr domov,“ povedala na tlačovej konferencii 27-ročná Bratislavčanka. Cibulková si zo Singapuru priniesla aj cennú trofej. „Nemohla som sem prísť s prázdnymi rukami, pohár sme chceli ukázať fanúšikom aj mojim najbližším. Organizátori nám ponúkli repliku, výroba by trvala 2 týždne. To sme, samozrejme, odmietli a vzali sme si so sebou na Slovensko originál. Zajtra alebo pozajtra ho musíme vrátiť,“ uviedla.

Obrazom: Návrat Dominiky Cibulkovej

Rozmer svojho úspechu si stále neuvedomuje

Obdobie od nedeľňajšieho víťazstva vo finále dvojhry s Angelique Kerberovou bolo pre Cibulkovú hektické, stihla iba drobnú oslavu a prípitok s realizačným tímom na hoteli. „Včera som sa fotila s trofejou, to bol super zážitok. Vždy som si tajne predstavovala, čo by som si asi na také fotenie mohla obliecť.“ Skutočný rozmer svojho úspechu si zatiaľ stále neuvedomuje, potrvá to podľa nej ešte niekoľko dní. „V prvej chvíli to bolo ako keby som všetky pozitívne emócie nechala na kurte, iba som odpovedala na otázky novinárov a prijímala gratulácie.“

Program na najbližšie obdobie tenistka nemá premyslený, najskôr si chce oddýchnuť. „Ešte som sa nestihla odmeniť žiadnym nákupom ani ničím podobným, toto mi ešte ani nenapadlo, keďže mám veľa iných povinností. Rada by som šla do kúpeľov a svojmu telu tým niečo vrátila naspäť. Neskôr sa začne tréning v Tatrách a potom sa pôjdeme ako vždy pripravovať do Ameriky,“ prezradila.

Odporúčame:

Obrazom: Šampiónka Dominika Cibulková je už doma

Výkon Cibulkovej nie je dielom náhody, tvrdí mentálny kouč

Cibulková vyrovnala slovenský rekord, vedie Kerberová

Ohlasy na Cibulkovej triumf: Sen, neskutočné, neuveriteľné!

Video: Fantastická Dominika Cibulková vyhrala WTA Finals

Ach, Angie! Finále v réžii svätej Cibulkovej, píšu médiá

Malé zmeny priniesli veľké výsledky

Cibulková sa nedeľňajším triumfom posunula na piate miesto renkingu, osobné maximum si zlepšila o 3 priečky. Vynikajúca forma je podľa jej trénera Mateja Liptáka plodom úprimnej snahy a fungujúcej chémie v tíme. „Urobili sme malé zmeny, ktoré priniesli veľké výsledky. Toto môžeme prekonať asi už iba víťazstvom na Grand Slame. Je to v našich silách,“ myslí si Lipták. Spolu s jeho zverenkyňou sa zhodli na tom, že s dostatočným úsilím môžu dosiahnuť ešte väčšie úspechy. „Takéto víťazstvá určite dodávajú sebavedomie. Aj moje myslenie sa zmenilo tak, že pre seba v rebríčku nevidím nijaký limit,“ povedala Cibulková.

Motivácia do ďalšej sezóny tenistke nechýba, uvedomuje si však, že so stúpajúcou športovou prestížou sa na zápasy s ňou budú jej súperky pripravovať ešte intenzívnejšie: „O to väčšia výzva to bude. Veľmi chcem pokračovať v nastolenom režime, naučila som sa pracovať s tlakom. Keď sa ho človek naučí držať na tej správnej hranici, pomáha mu hrať lepšie.“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. novembra 2016