Ceny ropy štvrtý deň za sebou mierne oslabili

Ceny zlata v pondelok oslabili na 3,5-týždňové minimum, keď vzrástli očakávania, že americká centrálna banka sa už v júni rozhodne pre zvýšenie úrokových sadzieb v krajine. NEW YORK 24. mája (WebNoviny.sk) – Ceny ropy v pondelok už štvrtý deň v rade mierne oslabili. Obchodovanie s čiernym zlatom negatívne ovplyvnilo vyjadrenie iránskeho štátneho tajomníka ministerstva ropného priemyslu Rokneddina Javadiho, že Irán plánuje do polovice leta zvýšiť exportnú kapacitu na 2,2 mil. barelov za deň.

Ceny nadol zatlačila aj piatková správa firmy Baker Hughes, podľa ktorej sa počet vrtných súprav v USA minulý týždeň nezmenil, pričom posledných osem týždňov klesal. Neskôr však ceny ropy zmazali časť strát, keď spoločnosť Genscape informovala, že zásoby komodity v strategickom termináli Cushing v štáte Oklahoma minulý týždeň klesli o takmer 979 tis. barelov. Britská ropa Brent uzavrela nižšie o 37 centov na 48,35 USD za barel a ľahká americká ropa oslabila o 33 centov na 48,08 USD za barel.

Ceny zlata v pondelok oslabili na 3,5-týždňové minimum, keď vzrástli očakávania, že americká centrálna banka sa už v júni rozhodne pre zvýšenie úrokových sadzieb v krajine. Pokles cien však obmedzilo špekulatívne obchodovanie. Spotová cena zlata o 19:25 GMT oslabila oproti piatkovej záverečnej hodnote o 0,1 % na 1 250,96 USD za uncu, pričom počas dňa klesla až na 1 242,36 USD za uncu. Júnové dodávky klesli o 0,1 % na 1 251,50 USD za uncu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. mája 2016