Bush sa zotavuje z choroby, čoskoro ho prepustia z nemocnice

Exprezident George H. W. Bush má pretrvávajúci kašeľ, ale pľúca sa mu už čistia.

HOUSTON 25. januára (WebNoviny.sk) – Bývalého prezidenta USA Georgea H. W. Busha pravdepodobne už cez víkend pošlú domov z nemocnice v Houstone, kde ho hospitalizovali so zápalom pľúc.

Informoval o tom dnes hovorca exprezidenta Jim McGrath.Hovorca dodal, že Bush má pretrvávajúci kašeľ, ale pľúca sa mu už čistia.McGrath tiež vyhlásil, že 92-ročný Bush naďalej spolupracuje s fyzioterapeutmi, ktorí mu pomáhajú znovu zosilnieť.

Busha, 41. prezidenta USA, prijali do Houstonskej metodistickej nemocnice 14. januára s ťažkosťami s dýchaním. Neskôr ho premiestnili na jednotku intenzívnej starostlivosti (JIS), keď mu lekári zaviedli dýchaciu trubicu. Od tej ho po niekoľkých dňoch odpojili. Z JIS ho presunuli do bežnej nemocničnej izby v pondelok 23. januára.

Odporúčame:

Stav exprezidenta Georgea Busha staršieho sa zlepšuje

Amerického exprezidenta Georgea H.W. Busha hospitalizovali

Jeho manželka a bývalá prvá dáma Barbara Bushová (91) strávila v tej istej nemocnici päť dní, keď jej liečili zápal priedušiek. Do domáceho liečenia ju prepustili v pondelok.George H. W. Bush bol šéfom Bieleho domu v rokoch 1989-1993. V súčasnosti je najstarším žijúcim bývalým prezidentom USA. Vzhľadom na zdravotný stav bol jediným žijúcim exprezidentom, ktorý sa 20. januára nezúčastnil na inaugurácii novozvoleného prezidenta Donalda Trumpa.

S manželkou Barbarou oslávil 6. januára 72. výročie svadby. Ich manželstvo je najdlhším medzi prezidentskými pármi v dejinách USA. Bushovci sú rodičmi neskoršieho amerického prezidenta Georgea W. Busha (2001-2009).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. januára 2017