Budúci dôchodcovia, ktorí pracovali aj na Slovensku a v Česku, sa budú môcť poradiť s odborníkmi o dôchodkových záležitostiach

500813_rodicovsky dochodok 676x451.jpg

27.3.2024 (SITA.sk) – Ľudia, ktorí pracujú alebo pracovali v Českej republike a na Slovensku, sa budú môcť s odborníkmi poradiť o dôchodkových záležitostiach – ako napríklad o dôchodkových nárokoch, dobách poistenia, dôchodkovom veku alebo o postupe pri podávaní žiadosti o dôchodok.

Sociálna poisťovňa (SP) pre nich organizuje poradenský deň o dôchodkoch v priestoroch svojej pobočky v Trenčíne vo štvrtok 18. apríla,“ dodáva hovorca SP Martin Kontúr.

Sociálna poisťovňa organizuje so zahraničnými partnermi toto poradenstvo bezplatne. Odporúča, aby si ľudia zarezervovali termín a priniesli potrebné doklady.

Špecialisti pre oblasť dôchodkového poistenia z oboch krajín budú v pobočke Sociálnej poisťovne v Trenčíne na ulici Jilemnického 3760 pripravení poistencom odpovedať na ich otázky. Záujemcom o účasť na poradenských dňoch Sociálna poisťovňa odporúča, aby si dohodli čas stretnutia na telefónnom čísle +421 906 171 635 alebo e-mailom na adrese prihlasovanie@socpoist.sk.

Prednosť budú mať vopred objednaní. Poradenstvo poskytnú aj neobjednaným záujemcom, nemôžu si však zabudnúť doklady o poistení, občiansky preukaz alebo cestový pas.

Viac k témam: Dôchodkové poistenie, Dôchodok, Poradenstvo
Zdroj: SITA.sk – Budúci dôchodcovia, ktorí pracovali aj na Slovensku a v Česku, sa budú môcť poradiť s odborníkmi o dôchodkových záležitostiach © SITA Všetky práva vyhradené.

27. marca 2024