Budúce hokejové hviezdy čaká najväčší národný turnaj

BRATISLAVA 12. februára (WNB/PR) – V poradí už ôsmy ročník obľúbeného podujatia Orange Minihokej Tour, ktorý podporuje rozvoj mladých hokejových talentov, začne regionálnymi zápasmi 13. februára. Počas jedného víkendu si proti sebe zmerajú sily malí hokejisti v šiestich mestách po celom Slovensku. Orange je opäť hrdým generálnym partnerom tohto podujatia a mladým talentom dáva priestor nielen na zážitky z veľkého hokejového turnaja, ale aj väčšiu mediálnu pozornosť, ktorú si spravidla užívajú až „veľkí hokejisti“.

Úspešný projekt Orange Minihokej Tour 2016 sa tento rok nesie v znamení šťastnej osmičky. Na ľade sa totiž už po ôsmykrát stretnú mladí hokejisti – žiaci z hokejových prípraviek 4. ročníkov základných škôl. V regionálnych kolách, ktoré sa uskutočnia počas druhého februárového víkendu v Topoľčanoch, Partizánskom, Prievidzi, Liptovskom Mikuláši, Michalovciach a Bardejove, sa proti sebe postaví dokopy 34 hokejových tímov. Z každého zo šiestich miest postúpi len jeden tím. Ten zabojuje o cenné kovy vo finálových stretnutiach v apríli.

Orange ako generálny partner bude stáť počas celého turnaja v pozícii najväčšieho fanúšika a podporovateľa týchto detských hokejových talentov. „Dlhodobo sa snažíme upriamovať pozornosť na mládežnícky hokej a podporovať ho z presvedčenia, že budúcnosť nášho národného športu je práve v rukách týchto mladých talentov. Potrebujú dostatočný priestor na naberanie skúseností, získanie turnajových príležitostí, stretávanie svojich športových vzorov. Potrebujú však aj cítiť záujem športovej i laickej verejnosti a motiváciu venovať sa športu ďalej,“ vysvetlil prítomnosť Orangeu pri ďalšom ročníku turnaja Pavol Lančarič, generálny riaditeľ spoločnosti.

Orange, ktorý stál pri zrode tohto mládežníckeho projektu, totiž opäť hrdo zastáva úlohu generálneho partnera podujatia. Okrem partnerstva sa však rozhodol pripraviť malým hokejistom priestor na väčšiu publicitu a mediálnu pozornosť s cieľom poukázať na skutočnosť, že aj turnaj detí má v slovenskom hokeji svoje miesto. V spolupráci s vybranými médiami prinesie sériu článkov o mladých hokejových talentoch a rozhovorov s tými, ktorí majú na ich rozvoj najväčší vplyv – rodičmi i trénermi. „Máme radosť, že sa tento turnaj pre mladých hokejistov tak pevne etabloval v hokejovom svete. Zároveň nás veľmi teší, že už osem rokov pomáhame rozvíjať mladé hokejové talenty, ktoré nás možno raz budú reprezentovať na tej najvyššej úrovni, a aj takýmto spôsobom ich motivovať na prípravu do „veľkého“ hokejového sveta,“ komentuje dlhodobú spoluprácu so SZĽH Marián Vavrovič, Sponsorship and Events Coordinator spoločnosti Orange.

Do aktuálneho ročníka Orange Minihokej Tour 2016 sa zapojí takmer 750 detí, ktoré budú bojovať o postup do finálových zápasov. Tie sa uskutočnia v apríli. „Minulý rok sme v Crow Arene v Košiciach zažili neuveriteľnú atmosféru, keď sa vo finálovom stretnutí stretli tímy HK Ružinov 99 Bratislava a HC Košice. Na napínavý rozstrel sa prišli pozrieť stovky divákov – rodičia, priatelia a fanúšikovia, čo svedčí o posune v záujme verejnosti o mládežnícky hokej,“ dodal Marián Vavrovič.

Turnaj Orange Minihokej Tour 2016 sa bude hrať systémom troch herných formácií, pričom je každá formácia zložená z troch hráčov. Družstvá sú rozdelené na dve minidružstvá – každé družstvo má k dispozícii 1 brankára a 9 hráčov. Čistý hrací čas pre jeden zápas má 30 minút v zmysle pravidiel pre minihokej.

Šikovné talenty a budúce hokejové hviezdy môžete vidieť v šiestich slovenských mestách v zápasoch naplánovaných od 8:00 do 15:30.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. februára 2016