Bruce Springsteen vytiahol Realu Madrid tŕň z päty

Štadión Santiaga Bernabéua je na termín finále španielskeho Kráľovského pohára obsadený.MADRID 16. februára (WebNoviny.sk) – Real Madrid sa vyvliekol z úlohy hostiteľa finále španielskeho Kráľovského pohára vo futbale. So Štadiónom Santiaga Bernabéua súhlasili ako s neutrálnym dejiskom obaja aktéri májového zápasu FC Barcelona aj FC Sevilla, ale víťazom je napokon Bruce Springsteen.

Odporúčame:

Video: Barcelona s rekordom, neprehrala už 29 zápasov

Americký hudobník oznámil, že 21. mája, teda v deň finále, odohrá na štadióne svoj koncert. Chúlostivá situácia sa tak vyriešila skôr, ako sa k nej Madridčania stihli vyjadriť. Vlani sa Real pred finále FC Barcelona – Athletic Bilbao vyhovoril na rekonštrukčné práce.

Ďalšou voľbou bude zrejme Štadión Vicenteho Calderóna, na ktorom hráva domáce zápasy iný madridský klub Atlético. K dispozícii je tiež valencijská Mestalla. Obaja finalisti sa vyslovili za dejisko s čo najvyššou diváckou kapacitou. Tréner Unai Emery po postupe vyhlásil, že radšej by hral v Číne ako na barcelonskom Camp Nou, pretože domáce prostredie má pre „Barcu“ výhodu „ďalšieho Messiho“.

V prípade, že Sevilla postúpi tretí raz za sebou do finále Európskej ligy, ktoré je na programe 18. mája, súboj o Kráľovský pohár sa presunie na 22. mája, ale Štadión Santiaga Bernabéua by aj tak neprichádzal do úvahy.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. februára 2016