Britský premiér a starosta Londýna vyzvali na zotrvanie v EÚ

Ekonomické dôvody pre zotrvanie Británie v 28-člennom bloku sú podľa starostu Londýna jasné, navyše je tu aj „vlastenecký“ dôvod.

Londýn 30. mája (WebNoviny.sk) – Nový labouristický starosta Londýna, moslim Sadiq Khan spojil sily s konzervatívnym britským premiérom Davidom Cameronom v snahe zabrániť odchodu Británie z Európskej únie. Khan a Cameron dnes netypicky vystúpili spoločne s naliehavou výzvou k voličom, aby odmietli odchod krajine z EÚ v referende, ktoré sa bude konať 23. júna.

Khan podporil verejne Camerona na rozdiel od vodcu Labouristickej strany Jeremyho Corbyna, ktorý odmietol spoločné vystúpenia s premiérom, hoci sa zhoduje s lídrom Konzervatívnej strany v tom, že je potrebné zostať v EÚ.

Khan povedal, že bude spolupracovať s vládou vedenou konzervatívcami, keď je to v záujme Londýnčanov. Ekonomické dôvody pre zotrvanie Británie v 28-člennom bloku sú podľa neho jasné, navyše je tu aj „vlastenecký“ dôvod.

Toto hlasovanie je o našich hodnotách, o našom charaktere, je to o tom, ako vidíme naše mesto a našu krajinu v budúcnosti… Dôvodom, prečo je Londýn najohromnejším mestom sveta, je to, že sme nikdy nezaujali izolačný prístup. Sme nepredpojatí… Prijímame ďalšie kultúry a učíme sa z nich,“ pokračoval.

Cameron, ktorého Konzervatívna strana je v otázke členstva v EÚ hlboko rozdelená, povedal, že sa vytvorila „mimoriadna koalícia“ na podporu zotrvania krajiny v EÚ.

A dodal, že hoci bol pred voľbami ostro proti tomu, aby sa Khan stal starostom Londýna, jeho víťazstvo ukazuje, že Británia je na správnej ceste k prijatiu rozmanitosti.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. mája 2016