Britskú Labouristickú stranu opustilo sedem poslancov, nesúhlasia aj s postojom k brexitu

403363_britania 676x435.jpg

LONDÝN 18. februára (WebNoviny.sk) – Sedem britských poslancov oznámilo, že opúšťa hlavnú opozičnú Labouristickú stranu. Nespokojní sú s prístupom strany k témam, akými sú brexit a antisemitizmus.

Nespokojnosť so smerovaním strany

Mnohým labouristickým poslancom sa nepáči smerovanie strany pod vedením Jeremyho Corbyna, ktorý na jej čele stojí od roku 2015.

Obviňujú ho zo slabej opozície voči plánom konzervatívnej vlády na odchod z Európskej únie, ako aj toho, že sa mu nepodarilo vykoreniť protižidovské predsudky v strane.

Najväčší odchod členov od roku 1981

Labouristka Luciana Bergerová, ktorá spolu s ďalšími poslancami oznámila v pondelok svoj odchod, povedala, že strana sa už stala „inštitucionálne antisemitskou„.

Hoci sú siedmi odštiepenci len zlomkom z 256-člennej poslaneckej základne strany, ide o najväčší odchod jej členov od roku 1981, keď ju opustili štyria poprední zákonodarcovia s cieľom vytvoriť Sociálnodemokratickú stranu.

Viac k témam: Labouristická strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Britskú Labouristickú stranu opustilo sedem poslancov, nesúhlasia aj s postojom k brexitu © SITA Všetky práva vyhradené.

18. februára 2019