Briti vzali útokom weby imigračných úradov v Austrálii

Aj na Novom Zélande zaznamenali stránky s tipmi pre prisťahovalcov počas prvých dvoch týždňov po hlasovaní z 23. júna v priemere 5300 kliknutí britských používateľov denne, pričom dovtedy to bolo 1700 kliknutí. LONDÝN 8. augusta (WebNoviny.sk) – Po júnovom referende o vystúpení Spojeného kráľovstva z Európskej únie zažili weby imigračných úradov v Austrálii a na Novom Zélande nápor používateľov z Britských ostrovov. Informovala o tom agentúra DPA.

Na Novom Zélande zaznamenali stránky s tipmi pre prisťahovalcov počas prvých dvoch týždňov po hlasovaní z 23. júna v priemere 5300 kliknutí britských používateľov denne, pričom dovtedy to bolo 1700 kliknutí. Takmer dvakrát toľko Britov sa na týchto stránkach zaregistrovalo, aby mohli automaticky dostávať informácie o študijných, pracovných a investičných príležitostiach.

VŠETKO O BREXITE

V Austrálii zaznamenala stránka s informáciami o naturalizácii deň po referende 890 kliknutí používateľov z Veľkej Británie, čo predstavovalo nárast o 368 percent. Počet kliknutí bol ešte aj mesiac po referende o 27 percent vyšší ako predtým.

Európska únia je pre obe krajiny tretím najväčším obchodným partnerom – v prípade Nového Zélandu po Austrálii a Číne, v prípade Austrálie po Číne a Japonsku. Z Nového Zélandu putuje do Británie takmer tretina vývozu, u Austrálie je to takmer 40 percent. Nový Zéland i Austrália chcú s Britániou po jej vystúpení z EÚ vyjednať novú dohodu o voľnom obchode.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. augusta 2016