Briti cestujúci do Európy môžu po tvrdom brexite čeliť vyšším poplatkom za roaming

402303_gettyimages 911294484 676x433.jpg

LONDÝN 8. februára (WebNoviny.sk) – Briti cestujúci do Európy by mohli po brexite čeliť výraznému zvýšeniu poplatkov za používanie mobilných telefónov. Uviedla to vo štvrtok britská vláda.

Nemajú povolené účtovať poplatky

Telekomunikačné spoločnosti Európskej únie nemajú povolené účtovať roamingové poplatky, keď ich zákazníci cestujú v rámci 28-členného bloku.

Ak však Británia odíde z EÚ bez dohody, „nebude možné uvaliť obmedzenie na poplatky, ktorým budú čeliť britskí operátori, keď ich zákazníci budú používať siete patriace operátorom Európskej únie“.

Nie je známe, čo bude po brexite

Podľa britskej vlády bude na telekomunikačných spoločnostiach, aby rozhodli, či poplatky obnovia. Ak sa Veľká Británia a Európska únia dohodnú na podmienkach brexitu, poplatky za telefóny sa počas 21-mesačného prechodného obdobia nezmenia.

Nie je však jasné, čo bude nasledovať potom. Británia má z únie vystúpiť 29. marca, ale dohodu o brexite britský parlament neschválil.

Viac k témam: brexit, roaming, roaming v Európskej únii
Zdroj: Webnoviny.sk – Briti cestujúci do Európy môžu po tvrdom brexite čeliť vyšším poplatkom za roaming © SITA Všetky práva vyhradené.

8. februára 2019