Británia a USA prijímajú opatrenia na nerušené fungovanie derivátových trhov po brexite

369932_thinkstockphotos 909395130 676x451.jpg

LONDÝN 25. februára (WebNoviny.sk) – Britské a americké úrady prijímajú opatrenia na zabezpečenie toho, že odchod Británie z Európskej únie, v akejkoľvek podobe bude, nevytvorí regulačnú neistotu v súvislosti s aktivitou na trhu derivátov medzi Britániou a USA.

Uviedla to v pondelok Bank of England. O jej vyhlásení informoval portál bbc.com. „Tieto opatrenia podporia finančnú stabilitu a zdravé fungovanie finančných trhov,“ konštatovala britská centrálna banka.

„Ako hostitelia derivátových trhov, ktoré sú najväčšie a najsofistikovanejšie na svete, USA a Veľká Británia majú osobitnú zodpovednosť pri udržiavaní odolnosti, efektívnosti a otvorenosti svojich trhov,“ povedal guvernér Bank of England Mark Carney.

Účastníci trhu podľa jeho slov si môžu byť istí, že zúčtovanie a obchodovanie s derivátmi medzi Britániou a USA si zachová dnešné vysoké štandardy aj po tom, ako Veľká Británia odíde z EÚ.

Viac k témam: Bank of England, brexit
Zdroj: Webnoviny.sk – Británia a USA prijímajú opatrenia na nerušené fungovanie derivátových trhov po brexite © SITA Všetky práva vyhradené.

25. februára 2019