Brignoneová ovládla alpskú kombináciu v Crans-Montane a vybojovala si malý glóbus

404001_switzerland_alpine_skiing_world_cup_66497 51e8179e104a4ccbaefa14f2d9c19b75 676x451.jpg

CRANS-MONTANA 24. februára (WebNoviny.sk) – Talianka Federica Brignoneová sa stala víťazkou nedeľňajšej alpskej kombinácie žien v rámci Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní vo švajčiarskom stredisku Crans-Montana.

Dvadsaťosemročná rodáčka z Milána mala po zjazde náskok 37 stotín sekundy pred Švajčiarkou Priskou Nuferovou, priebežne tretia bola s mankom 43 stotín sekundy Rakúšanka Nina Ortliebová.

Brignoneová potom previedla až ôsme najlepšie slalomové kolo, ale aj to jej stačilo na celkový triumf a zisk malého krištáľového glóbusu, keďže šlo o jediné kombinačné preteky v SP v tejto sezóne. Druhá skončila Kanaďanka Roni Remmová a tretia domáca Wendy Holdenerová. Slovensko nemalo zastúpenie.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní

Crans-Montana (Švaj.) – nedeľa

Ženy – alpská kombinácia (zjazd + slalomové kolo): 1. Federica Brignoneová (Tal.) 2:15,20 min, 2. Roni Remmová (Kan.) +0,38 s, 3. Wendy Holdenerová +1,04 s, 4. Rahel Koppová (obe Švaj.) +1,51, 5. Patrizia Dorschová (Nem.) +1,81, 6. Christina Agerová (Rak.) +1,83

Konečné poradie v hodnotení alpskej kombinácie v SP (po jediných pretekoch): 1. Federica Brignoneová (Tal.) 100 bodov, 2. Roni Remmová (Kan.) 80, 3. Wendy Holdenerová 60, 4. Rahel Koppová (obe Švaj.) 50, 5. Patrizia Dorschová (Nem.) 45, 6. Christina Agerová (Rak.) 40

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 29 z 37 pretekov): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1794 bodov, 2. Petra Vlhová (SR) 1075, 3. Wendy Holdenerová (Švaj.) 843, 4. Nicole Schmidhoferová (Rak.) 667, 5. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) 667, 6. Federica Brignoneová (Tal.) 632

Viac k témam: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Brignoneová ovládla alpskú kombináciu v Crans-Montane a vybojovala si malý glóbus © SITA Všetky práva vyhradené.