Brigitte Macronová dostala oficiálnu rolu, za svoju činnosť však nedostane plat

350022_france_election_macron_49612 d3f9a570848c49c19407b6e58272c682 640x420.jpg

PARÍŽ 21. augusta (WebNoviny.sk) – Brigitte Macronová, manželka francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, dostala oficiálnu rolu, nie však ako „prvá dáma“. Informoval o tom v pondelok Elysejský palác.

Podľa týchto údajov bude Macronová zohrávať aktívnu rolu v občianskej spoločnosti, pričom sa bude zameriavať na hendikepovaných, vzdelávanie, deti, problematiku žien, zdravie a rodovú rovnoprávnosť. Tieto sociálne otázky má vo svojom programe aj Macronova vláda.

Odporúčame:
Vyhnite sa eskalácii napätia, vyzýva Macron strany zapojené do konfliktu so Severnou Kóreou

Macronová však za svoju činnosť nebude poberať plat, ani na ne nebude mať vyčlenený rozpočet. Peniaze pôjdu z prezidentského rozpočtu. Bude disponovať dvoma poradcami, vlastnou kanceláriou a sekretariátom, uvádza spravodajská stanica BBC.

Macron chcel pre svoju manželku pôvodne oficiálnu rolu prvej dámy, ktorá však vo Francúzsku neexistuje a vyžadovala by si zmenu ústavy. Francúzi sa dôrazne postavili proti tomu.

 

Viac k témam: Brigitte Macronová, Francúzsko
Zdroj: Webnoviny.sk – Brigitte Macronová dostala oficiálnu rolu, za svoju činnosť však nedostane plat © SITA Všetky práva vyhradené.

21. augusta 2017