Brazílsko-argentínska rivala na tribúnach prekračuje medze

Juhoameričania si aj na iných športoch vymieňajú futbalové urážky.RIO DE JANEIRO 9. augusta (WebNoviny.sk) – Fanúšikovia Argentíny a Brazílie sa nikdy nevyhýbali vzájomným posmechom a provokáciám, na olympijských hrách Riu de Janeiro to dokazujú od prvých súťažných dní. Na nedeľňajšom basketbalovom zápase mužov Argentíny s Nigériou juhoamerickí fanúšikovia zabudli na hru a namiesto toho sa jeden tábor druhému vysmievali.

Niečo podobné sa stalo o pár hodín skôr v Olympijskom tenisovom centre v Barre, kde domáci priaznivci otvorene podporovali Srba Novaka Djokoviča počas jeho zápasu s Argentínčanom Juanom Martínom del Potrom. V sobotu Brazílčania povzbudzovali každú súperku džudistky Pauly Paretovej, ktorá napriek nepriazni publika nakoniec získala zlatú medailu v kategórii do 48 kg. Rovnako tak oslavovali každý gól Portugalska pri ich triumfe 2:0 nad Argentínou v mužskom futbalovom turnaji.

„Myslím si, že je to od Brazílčanov hlúpe povzbudzovať tím, ktorý ani nie je z ich kontinentu. Ale taktiež je primitívne od nás, Argentínčanov, že ich urážame. Je to vzájomné,“ poznamenal argentínsky basketbalista Luis Scola.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 – štvrtý deň

Urážky pochádzajú, ako inak, z futbalu. Argentínčania aj na OH pripomínajú Brazílčanom ich potupnú prehru 1:7 s Nemeckom v semifinále futbalových majstrovstiev sveta 2014. Dokonca ju zhudobnili. Na to Brazílčania reagujú pesničkou, ktorou sa vysmievajú argentínskej futbalovej hviezde Diegovi Maradonovi a jeho problémom s drogami. „Nepáči sa mi, že urážame Brazílčanov, keď Brazília nehrá. Okrem toho oslavujú sedem gólov spred dvoch rokov v športe, ktorý s nami nemá nič spoločné,“ povedal Scola.

„Páči sa mi, že nás všetci podporujú, ale radšej by som nepočul skandovanie proti Brazílii. Mám radšej, keď povzbudzujú nás,“ pridala sa ďalšia basketbalová hviezda z NBA v drese Argentíny Manu Ginóbili. Brazília a Argentína sú v rovnakej skupine basketbalového turnaja mužov a vzájomný zápas je na programe v sobotu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. augusta 2016