Bratislavskému Istropolisu svitalo na lepšie časy, vlastník budovy však zatiahol brzdu a odmieta starostove požiadavky

470731_4o8a4449 676x451.jpg

23.9.2021 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť Immocap, ktorá v projekte Nový Istropolis presadzuje v okolí Trnavského mýta v Bratislave výstavbu multifukčného kultúrno-kongresového centra, vníma podmienky starostu mestskej časti Nové Mesto Rudolfa Kusého ako neprimerané a nereálne.

Ten žiada od developera písomnú záruku pod hrozbou sankcie, že po zbúraní súčasnej budovy Domu odborov Istropolis, postaví na jej mieste nové kultúrno-spoločenské centrum.

Práce trvajú štyri roky

„Už niekoľko týždňov sa na rokovaniach s mestskou časťou Nové mesto pokúšame dospieť k dohode. Nad rámec akýchkoľvek zvyklostí a nad rámec našich súčasných povinností sme sa zaviazali k mnohým zásadným prísľubom a sme presvedčení, že projekt Nový Istropolis bude veľkým prínosom pre Bratislavu a obyvateľov Nového Mesta,“ uviedol generálny riaditeľ Immocap Martin Šramko a dodal, že na projekte pracujú už štyri roky, spolu so špičkovými urbanistami, architektami a odborníkmi na kultúrno-spoločenské sály.

„Všetko, čo v našom zámere dlhodobo deklarujeme, sme pripravení dodržať. Pán starosta trvá na závratných sankciách voči našej spoločnosti. Toto považujeme za neobvyklé, neprimerané a nezohľadňujúce realitu. Máme však záujem ďalej rokovať,“ dodal.

Kusý trvá na svojich podmienkach

Starosta Nového Mesta Rudolf Kusý koncom augusta predstavil požiadavky, ktoré má podľa neho splniť developer pred tým, ako príde k zbúraniu Istropolisu.

„Investor ma na poslednom rokovaní informoval, akým spôsobom chce spracovať naše zásadné požiadavky,“ uviedol starosta s tým, že stavebník je síce pripravený splniť požiadavky Nového Mesta, avšak nechce pristúpiť k sankcionovaniu v prípade ich nesplnenia.

Starosta si je vedomý toho, že z pozície stavebného úradu nemá Nové Mesto zákonné páky dávať developerovi takéto požiadavky. „Ak má byť Istropolis odstránený, musíme mať istotu, že na ňom vyrastie nové kultúrno-spoločenské centrum. Budem trvať na splnení našich podmienok, aj na tom, aby tento záväzok bol spojený so sankciou,“ uzavrel.

Viac k témam: Istropolis, sankcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavskému Istropolisu svitalo na lepšie časy, vlastník budovy však zatiahol brzdu a odmieta starostove požiadavky © SITA Všetky práva vyhradené.

23. septembra 2021