Boris Baláž neprekvapil, na olympiáde podľahol favoritovi

Pon-čchan Kchu z Kórejskej republiky podľa očakávania vyradil slovenského reprezentanta Borisa Baláža.RIO DE JANEIRO 10. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenský lukostrelec Boris Baláž sa nepostaral o prekvapenie v súťaži jednotlivcov na olympijských hrách v Riu de Janeiro a v stredajšom súboji úvodného kola vyraďovacej časti hladko podľahol juhokórejskému ašpirantovi na medailové umiestnenie Pon-čchan Kchuovi z Kórejskej republiky 0:6.

Eliminovaním 18-ročného člena LŠLK Liptovský Mikuláš sa skončilo premiérové vystúpenie slovenských lukostrelcov na OH v ére štátnej samostatnosti. O niečo úspešnejšie si na strelnici v Sambadróme počínala medzi ženami Alexandra Longová, ktorá v pondelok postúpila do 2. kola, ale tam ju zastavila čínska súperka Čchi Jü-chung, a v konečnom poradí jej patrí 17. priečka. Baláža budú klasifikovať na 33. pozícii.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 – šiesty deň

Pon-čchan Kchu, úradujúci majster sveta v družstvách aj mixoch a deviaty z individuálnej súťaže na vlaňajšom šampionáte v Kodani potvrdil úlohu jasného favorita. V kvalifikácii nastrieľal o 50 bodov viac ako najmladší člen slovenskej výpravy na OH a zverenec trénera Miroslava Bendíka. Lukostrelecká súťaž mužov bude pokračovať v piatok, keď sú na programe súboje osemfinálového 3. kola, štvrťfinále, semifinále aj súboje o medaily.

Lukostreľba – muži – vyraďovacia časť -1. kolo:
Boris Baláž (SR-59. v kvalifikácii) – Pon-čchan Kchu (Kór. rep.-6) 0:6 (27:29, 27:28, 21:29)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. augusta 2016