Boj o záchranu bez opôr? Kližan aj Lacko hrajú v daviscupovom týždni turnaje

BRATISLAVA 26. augusta (WebNoviny.sk) – Bez Martina Kližana aj Lukáša Lacka zrejme bude reprezentačné družstvo slovenských tenistov 15. – 17. septembra proti Poliakom na antuke pod odtiahnutou strechou Aegon arény NTC v Bratislave v rozhodujúcom 2. kole play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára. Vyplýva to z prihlášok na challengerové turnaje počas predmetného asociačného týždňa od 11. septembra.

Rozhoduje Mečíř

Kližan figuruje nad čiarou na antukovom podujatí Pekao Szczecin Open o 127 000 eur v poľskom Štetína a Lacko minimálne predbežne smeruje na súbežnú „hardovú“ akciu s celkovou prémiou 75 000 USD v tureckom Istanbule.

Odporúčame:
Lackovi chýbal krôčik od hlavnej súťaže US Open, Barbadosan zmaril jeho šance

„Prekvapili ma rôzne titulky v našich médiách ohľadom mojej prihlášky na challenger v Istanbule počas zápasu Davisovho pohára s Poľskom. Na ujasnenie situácie: prihlásenie na turnaj počas DP nemá žiadny vplyv na to, či budem, alebo nebudem hrať DP. Všetko závisí od kapitána Miloša Mečířa. Samozrejme, ak nominuje, tak ma ATP automaticky odhlási z turnaja bez postihu a budem môcť nastúpiť v zápase DP. Na turnaj som prihlásený iba pre prípad, ak sa kapitán rozhodne ma nenominovať. Vzhľadom k tomu, že prihláška na challenger sa dáva tri týždne pred začiatkom turnaja, keď ešte nie je známa nominácia, je prirodzené a logické, že sa hráči na turnaj prihlásia. Pred odchodom na US Open som situáciu v daviscupovom tíme preberal s kapitánom Milošom Mečířom a prisľúbil som mu, že v prípade mojej nominácie mu budem k dispozícii,“ vysvetlil na svojom facebookovom profile Lukáš Lacko.

Slovenská štvorica

V prípade absencie Kližana a Lacka by výsostne pravdepodobne mala slovenská štvorica pod vedením kapitána Miloslava Mečířa podobu Norbert Gombos, Jozef Kovalík, Andrej Martin a Igor Zelenay.

Odporúčame:
Aktualizované: Vynikajúca Cibulková vo finále turnaja v New Haven, bude bojovať o deviaty titul

Sprievodnou zaujímavosťou v tejto súvislosti je, že Štetín si naplánoval aj poľský singlista číslo jeden Jerzy Janowicz, ktorý sa v júli vyjadril, že už neráta so svojimi vystúpeniami v Davis Cupe. Nový prezident národného zväzu Miroslaw Skrzypczyňski ho hodlal ešte prehovárať na zmenu postoja aspoň pre budúcnosť.

 

Viac k témam: Davisov pohár, Lukáš Lacko, Martin Kližan, tenis
Zdroj: Webnoviny.sk – Boj o záchranu bez opôr? Kližan aj Lacko hrajú v daviscupovom týždni turnaje © SITA Všetky práva vyhradené.

26. augusta 2017