Bö triumfoval v Anterselve, Fourcade netrafil tri terče

J. T. Bö sa stal víťazom mass-štartu v Anterselve, druhý skončil Quentin Fillon Maillet a na treťom mieste sa umiestnil Anton Šipulin.ANTERSELVA 22. januára (WebNoviny.sk) – Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö aj zásluhou bezchybnej streľby, ktorú predviedol ako jediný, zvíťazil v nedeľňajších pretekoch na 15 km s hromadným štartom v talianskej Anterselve na záver individuálneho programu 6. kola Svetového pohára.

Druhý skončil Francúz Quentin Fillon Maillet, ktorý nesklopil jeden terčík a zaostal o 3,7 sekundy. Tretí takisto s jedným zaváhaním na palebnej čiare bol ruský víťaz piatkových vytrvalostných pretekov Anton Šipulin, zaostal o 21,7 s. Suverén priebežného celkového poradia SP Martin Fourcade z Francúzska s troma zlyhaniami a odstupom 29,2 s obsadil piate miesto za Nórom Emilom Heglem Svendsenom (dve trestné kolá, +25,2). Slovensko nemalo zastúpenie medzi 30 aktérmi.

O 14.45 h prídu v Anterselve na rad štafety žien na 4×6 km aj so slovenským kvartetom Paulína Fialková, Ivona Fialková, Terézia Poliaková a Jana Gereková.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. januára 2017