BMC Racing bude pokračovať aj v sezóne 2019, spojí sa s CCC Sprandi Polkowice

381367_world_championship_cycling_ bb3fdeb507ef40c290c33ab7d5761356 676x382.jpeg

AIX-LES-BAINS 16. júla (WebNoviny.sk) – Cyklistický tím BMC Racing bude pokračovať aj v sezóne 2019, tímový manažér Jim Ochowicz potvrdil v pondelok počas voľného dňa na Tour de France avizovanú spoločnú budúcnosť s poľským prokontinentálnym družstvom CCC Sprandi Polkowice.

Vďaka tomuto potvrdeniu zostávajú v zoskupení úradujúci olympijský víťaz Greg van Avermaet, momentálne držiteľ žltého dresu na „Starej dáme“ a tiež aj Michael Schär či Nathan van Hooydonck. Už dlhšie je však známe, že z amerického tímu je na odchode austrálsky líder Richie Porte, ktorý si „tľapol“ s formáciou Trek-Segafredo.

Odporúčame:
Froome je po prvom týždni Tour de France 2018 spokojný, na kockách sa padalo a tím BMC prišiel o lídra

Farba našich dresov sa zmení na oranžovú a budeme mať aj nové meno, ale udržíme si licenciu WorldTour a po 12 rokoch budeme pokračovať. Od budúceho roku bude našim novým sponzorom CCC, názov tímu je ešte stále v štádiu riešenia. Pribudnú nové ciele a výzor,“ hovoril Ochowicz a dodal: „Greg van Avermaet predĺžil zmluvu a bude našim lídrom v jarných klasikách. Okolo neho postavíme nový tím. Konkurenciou budeme v týždňových etapových či klasických jednodňových pretekoch, časom sa naša pozornosť prenesie aj na podujatia Grand Tour.“

CCC Sprandi Polkowice má v kádri prevažne poľských cyklistov. Družstvo sa dvakrát predstavilo na Giro d’Italia prostredníctvom udelenia voľnej karty. Informácie sú z portálu Velonews.

Viac k témam: BMC Racing, cyklistika
Zdroj: Webnoviny.sk – BMC Racing bude pokračovať aj v sezóne 2019, spojí sa s CCC Sprandi Polkowice © SITA Všetky práva vyhradené.

16. júla 2018