Biatlonistka Podčufarovová vybojovala prvý triumf

Zo Sloveniek najlepšie dopadla 48. Jana Gereková, zaostala o 1:48,1 min. Ivona Fialková obsadila 54. priečku a Terézia Poliaková skončila na 62. pozícii medzi 95 biatlonistkami.

ANTERSELVA 21. januára (SITA) – Ruská biatlonistka Oľga Podčufarovová aj vďaka bezchybnému výkonu na strelnici zvíťazila s náskokom 8 sekúnd vo štvrtkovom šprinte na 7,5 km v talianskej Anterselve na úvod 6. kola Svetového pohára 2015/2016. Druhá bola domáca Dorothea Wiererová s jedným trestným okruhom a tretia skončila víťazkina krajanka Jekaterina Jurlovová (+22,1) s desiatimi ranami do čierneho. Česká líderka priebežného celkového hodnotenia SP Gabriela Soukalová (+37,5) sa nachádza na deviatej priečke vo výsledkovej listine.

Dvadsaťtriročná juniorská majsterka sveta v stíhačke na 10 km z rakúskeho Obertiliachu 2013 Podčufarovová sa raduje zo svojho premiérového triumfu v seriáli. Dosiaľ najlepšie bola tretia v predchádzajúcej sezóne v pretekoch s hromadným štartom v slovinskej Pokljuke.

„Dobre som zabehla a streľba sa mi vydarila. Na to, aby som mohla hovoriť o úplne ideálnom výkone, by to chcelo rýchlejší prejazd jednou zo zákrut,“ citoval web Gazeta Podčufarovovú, ktorá sa posunula do Top 10 v bojoch o veľký glóbus. Soukalová vedie o 67 bodov pred Francúzkou Marie Dorinovou-Habertovou a dokonca sa prepracovala aj na prvú priečku v bodovaní rýchlostných pretekov o 6 bodov pred Nemku Franzisku Hildebrandovú, ktorá sa vo štvrtok musela uspokojiť s 19. miestom.

Zo Sloveniek najlepšie dopadla 48. Jana Gereková, zaostala o 1:48,1 min. Ivona Fialková obsadila 54. priečku a Terézia Poliaková skončila na 62. pozícii medzi 95 biatlonistkami. Všetky tri urobili po dvoch streleckých chybách. Štvrtá nahlásená zástupkyňa SR Paulína Fialková pre chorobu neštartovala. Gereková a I. Fialková sa predstavia aj v sobotňajších stíhacích pretekoch na 10 km (13.15 h), Poliakovej chýbalo 1,5 sekundy. V piatok o 14.30 h sú na programe rýchlostné preteky mužov na 10 km aj so slovenským kvartetom Matej Kazár, Martin Otčenáš, Tomáš Hasilla a Miroslav Matiaško.

Svetový pohár 2015/2016 v biatlone – 6. kolo – Anterselva (Tal.) – štvrtok:
Šprint žien na 7,5 km: 1. Oľga Podčufarovová (Rus.) 21:01,9 min (0), 2. Dorothea Wiererová (Tal.) +8,0 s (1), 3. Jekaterina Jurlovová (Rus.) +22,1 (0), 4. Anais Bescondová (Fr.) +24,7 (1), 5. Olena Pidgrušná (Ukr.) +27,5 (1), 6. Marie Dorinová-Habertová (Fr.) +32,8 (2), 7. Karin Oberhoferová (Tal.) +36,1 (1), 8. Veronika Vítková (ČR) +37,3 (0), 9. Gabriela Soukalová (ČR) +37,5 (1), 10. Miriam Gössnerová (Nem.) +40,1 (3),… 48. Jana Gereková +1:48,1 min (2), 54. Ivona Fialková +2:03,3 (2), 62. Terézia Poliaková (všetky SR) +2:20,5 (2)

Priebežné celkové poradie vo Svetovom pohári (po 14 z 26 plánovaných pretekov): 1. Gabriela Soukalová (ČR) 643 b., 2. Marie Dorinová-Habertová (Fr.) 576, 3. Franziska Hildebrandová (Nem.) 542, 4. Dorothea Wiererová (Tal.) 516, 5. Laura Dahlmeierová (Nem.) 485, 6. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) 459, 7. Olena Pidgrušná (Ukr.) 413, 8. Veronika Vítková (ČR) 406, 9. Tiril Eckhoffová (Nór.) 403, 10. Oľga Podčufarovová (Rus.) 389,… 26. Paulína Fialková 181, 30. Jana Gereková 146, 81. Terézia Poliaková (všetky SR) 3

Poradie v hodnotení šprintu (po 5 z 9 plánovaných pretekov): 1. Gabriela Soukalová (ČR) 220 b., 2. Franziska Hildebrandová (Nem.) 214, 3. Marie Dorinová Habertová (Fr.) 196, 4. Dorothea Wiererová (Tal.) 163, 5. Olena Pidgrušná (Ukr.) 151, 6. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) 146, 7. Julia Džymová (Ukr.) 146, 8. Veronika Vítková (ČR) 145, 9. Oľga Podčufarovová (Rus.) 135, 10. Laura Dahlmeierová (Nem.) 135,… 27. Jana Gereková 71, 41. Paulína Fialková (obe SR) 31

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.