Bezhlavé torzo tela nájdené v Baltskom mori patrí nezvestnej švédskej novinárke

350153_kim wall 640x420.jpg

KODAŇ 23. augusta (WebNoviny.sk) – Bezhlavé ženské torzo, ktoré našli v Baltskom mori, patrí nezvestnej švédskej novinárke Kim Wall.

Prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter o tom informovala kodanská polícia s tým, že testy DNA potvrdili zhodu medzi „torzom a Kim Wall“.

Odporúčame:
Majiteľa potopenej dánskej ponorky podozrievajú z vraždy

Konštruktéra ponorky zachránili

Tridsaťročnú novinárku videli naposledy živú 10. augusta na palube súkromnej ponorky UC3 Nautilus, o ktorej pripravovala reportáž, keď spolu s jej konštruktérom Petrom Madsenom vyrážali na výlet.

Za nezvestnú ju vyhlásili po tom, ako jej priateľ zalarmoval políciu, keď sa nevrátila zo spomínaného výletu. Ponorku vypátrali 11. augusta a 46-ročného Madsena zachránili tesne predtým, ako sa potopila.

Žena zomrela pri nehode

Ten najprv tvrdil, že novinárku ešte v noci vysadil na ostrove v kodanskom prístave. Teraz ale pred súdom priznal, že žena zomrela pri nehode na palube a on ju následne „pochoval“ v mori. Dánska polícia predpokladá, že Madsen 40-tonovú ponorku potopil zámerne.

Torzo bez rúk, nôh a hlavy našli v pondelok a podľa polície boli končatiny aj hlava odstránené úmyselne.

Viac k témam: Dánsko, Kim Wall, novinár, švédsko, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Bezhlavé torzo tela nájdené v Baltskom mori patrí nezvestnej švédskej novinárke © SITA Všetky práva vyhradené.

23. augusta 2017