Berlínska štvrť postavila plot, chce vytlačiť prostitútky

Približne 420 metrov dlhý a 1,5 metra vysoký plot nahradil dočasnú konštrukciu, ktorá bola na mieste postavená po sťažnostiach miestnych obyvateľov na negatívne dôsledky sexuálnej a drogovej činnosti. Berlín 14. augusta (WebNoviny.sk) – Nemecká metropola Berlín venovala 36.000 eur na vybudovanie plota, ktorý má zabrániť prostitútkam a drogovým dílerom potulovať sa v susednej obytnej štvrti. Informoval o tom denník Bild.

Odporúčame:

Psychoterapeut už dávno varoval pred útočníkom z Ansbachu

Približne 420 metrov dlhý a 1,5 metra vysoký plot nahradil dočasnú konštrukciu, ktorá bola na mieste postavená po sťažnostiach miestnych obyvateľov na negatívne dôsledky sexuálnej a drogovej činnosti. Život v okolí Magdeburského námestia dlhodobo znepríjemňovali odhodené použité kondómy, ihly a dokonca výkaly.

Toto námestie totiž susedí s jednou z najpopulárnejších „vykričaných“ štvrtí Berlína. „Chceme, aby boli obyvatelia a deti tohto námestia šťastní,“ zdôvodnil výstavbu plota pre denník Bild miestny poslanec Carsten Spalleck. Prvá bariéra tohto druhu v Berlíne bude počas letných mesiacov monitorovaná a uzatvorená od 20.00 h do 07.00 h SELČ. Postavenie plota bolo financované z osobitného fondu mesta Berlín.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. augusta 2016