Béla Bugár odmieta predčasné voľby, nestabilitu by neodvrátili

349543_bela bugar 640x420.jpg

BRATISLAVA 16. augusta (WebNoviny.sk) – Predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára mrzí, že jeho strane sa nepodarilo dosiahnuť v koalícii všestrannú dohodu.

Ako povedal v stredu pred novinármi, tlačová beseda ministra školstva Petra Plavčana bola osožná, ale nedokázal vyvrátiť všetky pochybnosti. „Ak chce byť vláda dôveryhodná, musí konať. Na ťahu je SNS,“ povedal s tým, že Slovenská národná strana (SNS) je partner, s ktorým sa dá spolupracovať. „Čakáme, ako bude reagovať SNS,“ konštatoval.

Nevie, čo bude robiť SNS

Bugár nevie, čo bude robiť SNS. „Treba si normálne sadnúť a povedať, čo a ako,“ uviedol s tým, že partneri sa osobne stretli v utorok večer. Ak by SNS nastolila návrh na odvolanie ministra práce Jána Richtera, musí mať na to dôvody.

Odporúčame:
Aktualizované: Premiér Fico požiadal predsedu SNS o návrh na nového ministra školstva

Bugár sa dozvedel o odvolaní Plavčana pred brífingom premiéra. Keď sa dozvedel, že Fico chystá mediálne vystúpenie, informoval sa o čo ide. Podľa Bugára Fico pred brífingom komunikoval aj s predsedom SNS Andrejom Dankom.

Odmieta predčasné voľby

Zodpovednosťou tejto vlády a teda všetkých partnerov je podľa predsedu Mostu-Híd plnenie programového vyhlásenia vlády.

„Preto Most-Híd vstúpil do tejto koalície, aby sa naplnili priority, ktoré sme sľúbili občanom. Akékoľvek zahrávanie sa s dôverou je neprípustné. Od vypuknutia krízy sme sa snažili apelovať na partnerov, aby sme hľadali kompromisné riešenia,“ konštatoval.

Bugár odmieta predčasné parlamentné voľby. „Predčasné voľby by nestabilitu neodvrátili, preto odmietame predčasné voľby. Voľby nie sú riešením pre Slovensko. Destabilizácia nepomôže snahám, aby sme boli v jadre Európskej únie,“ uviedol.

 

Predseda vlády Robert Fico v stredu uviedol, že minister školstva Peter Plavčan (nominant SNS) by mal skončiť vo funkcii.

Fico tiež požiadal predsedu SNS Andreja Danka, aby predložil návrh na nového ministra školstva, a to v čo najkratšom čase.

Dôvodom podľa Fica je, že udalosti, ktoré sa stali na ministerstve školstva, vyvolávajú pochybnosti v očiach verejnosti, či to vláda myslí s bojom proti netransparentnému a korupčnému správaniu sa vážne.

Viac k témam: Andrej Danko, Béla Bugár, koaličná kríza, Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR, Most-Híd, Peter Plavčan, Robert Fico, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Béla Bugár odmieta predčasné voľby, nestabilitu by neodvrátili © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2017