Bednárikov Don Giovanni po stý raz na scéne SND

V stej repríze pod taktovkou Friedricha Haidera sa môže publikum tešiť na Dalibora Jenisa a Petra Mikuláša, ale aj na hosťujúcu českú sopranistku Janu Šrejmu-Kačírkovú.BRATISLAVA 25. októbra (WebNoviny.sk) – Opera Wolfganga Amadea Mozarta Don Giovanni v známej inscenácii režiséra Jozefa Bednárika má v Slovenskom národnom divadle (SND) v sobotu 29. októbra stú reprízu.

V jednotlivých postavách tejto opery sa na javisku SND vystriedalo mnoho zvučných mien

Príbeh o dobyvateľovi ženských sŕdc uvádza Opera SND s menšími pauzami od premiéry v roku 2001. Jubilejná repríza sa v historickej budove národného divadla na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave začne o 19:00, agentúru SITA o tom informovali zo SND.

„V jednotlivých postavách tejto ‚opery opier‘ sa na javisku SND vystriedalo mnoho zvučných mien operných protagonistov. Vyšperkovaná bude aj stá repríza, v ktorej hlavnú postavu stvárni jubilant, zrelý päťdesiatnik Dalibor Jenis,“ avizovalo ďalej národné divadlo.

Jenis, svetovo uznávaný barytonista, si svojím umením získal operné sály v Miláne, Paríži, Berlíne, Londýne, Hamburgu a ďalšie renomované európske scény, zaujal divákov aj na americkom kontinente, v Japonsku, či Austrálii. Podľa SND „je príjemné konštatovať, že sa domov rád vracia a jeho umenie máme možnosť obdivovať aj na scéne Opery SND“.

Publikum sa môže tešiť i na Janu Šrejmu-Kačírkovú

V úlohe Leporella bude Donovi Giovannimu sekundovať Peter Mikuláš (bas). Mikuláš v posledných rokoch pre Operu SND naštudoval medzi iným titulnú postavu v Musorgského Borisovi Godunovovi, postavu Sira Giorgia Valtona v Belliniho Puritánoch či Sparafucila vo Verdiho Rigolettovi. Popri pôsobení v SND pravidelne účinkuje na známych operných scénach a koncertných pódiách v zahraničí, okrem iného v Prahe, vo Viedni, v Salzburgu, Berlíne, Ríme, Madride, Lisabone a v Tokiu.

Publikum sa môže tešiť i na Janu Šrejmu-Kačírkovú. Hosťujúca česká sopranistka a nositeľka dvoch českých cien Thália za mimoriadny javiskový výkon v opere sa predstaví v úlohe Donny Anny. V ďalších úlohách vystúpia Adriana Kohútková (Donna Anna), Martin Gyimesi (Don Ottavio), Ján Galla (Komtúr), Martin Mikuš (Masetto) a Andrea Vizvári (Zerlina). Garantom štýlovej interpretácie Mozartovej opery Don Giovanni je dirigent Friedrich Haider.

Záujemcovia o predstavenie si lístky naň môžu zakúpiť on-line prostredníctvom webstránky divadla http://www.snd.sk alebo v pokladniach SND. Vstupenky sa dajú aj rezervovať na telefónnom čísle: +421 2 204 72 289 alebo e-mailom na adrese: rezervacie@snd.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. októbra 2016