Basketbalistky Good Angels v Turecku vysoko prehrali

Keď Zuzana Žirková na konci 5. min dosiahla z trestného hodu vôbec prvý bod Košičaniek v stretnutí, zaostávali už 0:13.

ISTANBUL 3. novembra (WebNoviny.sk) – Trojzápasovú šnúru na palubovkách súperov v D-skupine Európskeho pohára FIBA 2016/2017 odštartovali basketbalistky Good Angels Košice štvrtkovou prehrou pod košmi tureckého tímu Yakin Dogu Üniversitesi 46:70 (16:30).

Hostky v dueli ani raz neviedli a už v úvode prvej štvrtiny zaostávali za favoritom dvojciferným rozdielom. Družstvo pod vedením trénera Petra Jankoviča má v tabuľke bilanciu 1-1 a najbližšie sa v EP predstaví v stredu 9. novembra na ihrisku gréckeho Olympiakosu Pireus.

Keď Zuzana Žirková na konci 5. min dosiahla z trestného hodu vôbec prvý bod Košičaniek v stretnutí, zaostávali už 0:13. Štrnásťbodový náskok (30:16), ktorý si domáce basketbalistky utvorili 4 sekundy pred druhým klaksónom, bol ich najvyšší v I. polčase. Po zmene strán narástol až na konečných 24 bodov. Hráčky tureckého klubu „preskákali“ svoje súperky 51:27.

Yakin Dogu Üniversitesi (Tur.) – Good Angels Košice (SR) 70:46 (18:5, 12:11, 14:12, 26:18)
Najviac bodov domácich: Carsonová 16, A. Robinsonová 15 (13 doskokov), E. Eldebrinková 10
Zostava a body Košíc: Bálintová 6, Oblaková a Jurčenková po 4, Kupčíková a Stehlíková po 2 (Baughová 12, Allenová 9, Žirková 5, Janoščíková 2, D. Baburová 0)
TH: 22/18 – 7/2, fauly: 13 – 21, trojky: 4 – 2

Aluinvent DVTK Miškovec (Maď.) – Olympiakos Pireus (Gréc.) 60:61 (13:16, 17:16, 15:16, 15:13)