Baránek: Aktuálna situácia v koalícii je v pozícii kto z koho, čo je najhoršie, čo sa mohlo stať

BRATISLAVA 16. augusta (WebNoviny.sk) – Fakt, že premiér Robert Fico požiadal predsedu SNS Andreja Danka o výmenu ministra školstva, by podľa analytika Jána Baránka mohol ohroziť fungovanie koalície.

Aktuálna situácia vnútri koaličnej trojky Smer-SD, SNS a Most-Híd je v pozícii „kto z koho“, čo je najhoršie, čo sa mohlo stať, povedal pre agentúru SITA Baránek. „Keď sa kríza personifikuje, zužujú sa možné riešenia,“ zdôraznil.

Dôvody pre skončenie Plavčana

Premiér Robert Fico (Smer-SD) v svojom vyhlásení počas stredajšieho rokovania vlády okrem iného uviedol, že dôvodom pre skončenie Petra Plavčana sú udalosti, ktoré sa stali na ministerstve školstva a vyvolávajú pochybnosti v očiach verejnosti, či to vláda myslí s bojom proti netransparentnému a korupčnému správaniu vážne.

Odporúčame:
Aktualizované: Premiér Fico požiadal predsedu SNS o návrh na nového ministra školstva

Podľa Baránka, ide o priamu reakciu na vyjadrenia SNS o tom, že by Smer-SD mal zvážiť, či je Ján Richter v súvislosti s kauzou zariadenia Čistý deň v Galante tou správnou osobou na poste ministra práce, sociálnych vecí a rodiny.

Fico nevidí dôvod na predčasné voľby

Zároveň sa na verejnosť dostali informácie o ďalších zmluvách podpísaných ministerstvom školstva, ktoré vyvolávajú podozrenia.

Robert Fico vo vyhlásení počas rokovania vlády okrem iného informoval, že spolu s predsedom Mosta-Híd Bélom Bugárom sa snažil o to, aby sa problém s Plavčanom vyriešil vnútri SNS, ich snaha však bola neúspešná.

„Chcem poďakovať Plavčanovi za úprimnú snahu problém vyriešiť, no musím požiadať predsedu SNS, aby mi predložil návrh na nového ministra školstva, a to v čo najkratšom čase,“ povedal Fico vo svojom vyhlásení. Ako uzavrel, nevidí dôvod na predčasné voľby.

Viac k témam: Ján Baránek, koaličná kríza, Most-Híd, Robert Fico, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Baránek: Aktuálna situácia v koalícii je v pozícii kto z koho, čo je najhoršie, čo sa mohlo stať © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2017