Balážová mala mečbal, ale po dráme na olympiáde vypadla

Švédska stolná tenistka Li Fen v druhom kole olympijského turnaja vyradila Slovenku Barboru Balážovú.RIO DE JANEIRO 7. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenská stolnotenisová reprezentantka Barbora Balážová nepostúpila na Hrách XXXI. olympiády v brazílskom Riu de Janeiro do 3. kola a nepostarala sa o najlepší výsledok SR v tomto športovom odvetví pod piatimi kruhmi v ére samostatnosti.

Dvadsaťštyriročná Slovenka v úvodnom dejstve zo 4:8 vyrovnala na 8:8, ale záver patril skúsenejšej protivníčke. Ďalšie dva sety sa hrali v réžii Balážovej, ktorá priebežne otočila vývoj duelu. Vo štvrtom sete najskôr zaostávala 0:4, ale dokázala sa dotiahnuť a do stavu 7:7 držala krok. Li Fen však potom zabrala a vyrovnala na 2:2. Piate dejstvo patrilo topoľčianskej rodáčke, ktorá v ňom bola prakticky stále o krok vpred.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 – tretí deň

V šiestom sete vyšiel Balážovej obrat zo 6:8 na 10:9, ale svoj mečbal nevyužila. Naopak, Li Fen si šnúrou troch loptičiek vynútila rozhodujúcu siedmu časť. Tá sa najskôr vyvíjala v prospech Slovenky, keď z 0:2 dala na 5:3 i 6:4. Od stavu 7:7 však už nedokázala bodovať, a tak sa z postupu do 3. kola tešila 40-ročná čínska rodáčka vo švédskych službách. Li Fen, ktorá je európskou singlovou šampiónkou z roku 2013 z rakúskeho Schwechatu, nastúpi v 3. kole proti úradujúcej čínskej olympijskej šampiónke Li Siao-sia.

Odporúčame:

Slovák Wang Jang ide v Riu ďalej, súperovi pustil iba set

Balážová nedala Silvovej šancu, v Riu postúpila ďalej

Eva Ódorová v Riu nečakane skončila už v prvom kole

Singlová súťaž žien už bude pokračovať bez slovenského zastúpenia, keďže okrem Balážovej sa už rozlúčila aj Eva Ódorová, ktorá neprešla cez 1. kolo.

Dvojhra žien – 2. kolo:
Barbora Balážová (SR) – Li Fen (Švéd.-25) 3:4 (-8, 6, 7, -8, 9, -10, -7)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. augusta 2016