Autobus sa zrútil do rokliny, zahynulo 17 svadobčanov

Nekvalitné cestné komunikácie, nevyhovujúci technický stav vozidiel a nedostačujúce bezpečnostné predpisy v premávke sa každý rok podpisujú pod nespočetné dopravné nehody v Pakistane.BRATISLAVA/ISLAMABAD 15. augusta (WebNoviny.sk) – Najmenej 17 ľudí zahynulo pri havárii autobusu v Pakistanom kontrolovanej časti regiónu Kašmír. Vozidlo, ktoré prepravovalo približne 50 svadobčanov, sa zrútilo do rokliny. Pri incidente utrpelo zranenia zhruba 30 ďalších osôb, oznámila agentúra DPA.

Podľa polície k nešťastiu došlo v nedeľu v hornatom teréne. Medzi mŕtvymi je najmenej päť žien a jedno dieťa. Zranených, z ktorých sa niekoľko nachádza v kritickom stave, rozviezli záchranári do najbližších nemocníc, ako aj do nemocnice v meste Rávalpindí neďaleko metropoly Islamabad.

Nekvalitné cestné komunikácie, nevyhovujúci technický stav vozidiel a nedostačujúce bezpečnostné predpisy v premávke sa každý rok podpisujú pod nespočetné dopravné nehody v Pakistane. Mesačne pri nich príde o život viac než 5000 ľudí, vyplýva z oficiálnych vládnych štatistík.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. augusta 2016