Austrálska A-League dostala supermana, exšprintér Usain Bolt pôjde na skúšku do Mariners

381390_france_soccer_wcup_legends_16371 3e6353261923425db33ad583e8d5209c 676x451.jpg

SYDNEY 17. júla (WebNoviny.sk) – Ambícia niekdajšieho 8-násobného olympijského víťaza v šprinte, Jamajčana Usaina Bolta, stať sa profesionálnym futbalistom by sa mohla zrealizovať v austrálskej A-League.

Tridsaťjedenročný rodák zo Sherwood Content bude od budúceho mesiaca na 6-týždňovej próbe v klube Central Coast Mariners. Podľa agenta Tonyho Rallisa sa už obe strany dohodli, zostáva doladiť ešte niekoľko posledných detailov v súvislosti s Boltovou mzdou. Väčšinu z nej bude hradiť vedenie Mariners, 30 % zatiahne Austrálska futbalová federácia.

Odporúčame:
Video: Usain Bolt skúšal šťastie na tréningu v nórskom futbalovom tíme, chce si zahrať aj zápas

„Ak bude konkurencieschopný, pozdvihne úroveň našej najvyššej súťaže A-League. Tento chlapec je mimoriadne ambiciózny športovec. A-League potrebovala hrdinu, ale v Boltovi sme dostali supermana,“ povedal Rallis. Bolt už v minulosti absolvoval skúšku v nemeckej Borussii Dortmund aj nórskom klube Strömsgodset IF.

Viac k témam: A-League, Austrália, Central Coast Mariners, futbal, Usain Bolt
Zdroj: Webnoviny.sk – Austrálska A-League dostala supermana, exšprintér Usain Bolt pôjde na skúšku do Mariners © SITA Všetky práva vyhradené.

17. júla 2018