Asociácia hotelov Grécka uznáva prijate platby a zálohy ako svoje záväzky voči slovenským cestovkám

443611_dovolenka grecko 676x451.jpg

21.7.2021 (Webnoviny.sk) – Asociácia hotelov Grécka uznáva prijate platby a zálohy ako svoje záväzky voči slovenským cestovným kanceláriám a tour operátorom. Informovala o tom prostredníctvom sociálnych sietí štátna tajomníčka ministerstva dopravy Katarína Bruncková, ktorá rokovala o aktuálnej situácii v turizme počas pracovnej návštevy Grécka s tamojším ministrom pre cestovný ruch Charisom Theocharisom.

Výrazná strata likvidity nehrozí

Ten ubezpečil slovenských partnerov, že nehrozí zo strany gréckych hotelov či iných subjektov cestovného ruchu výrazná strata likvidity, nakoľko cestovný ruch sa v krajne rozbehol. Ako však bude v Grécku vyzerať august, je aj podľa Kataríny Brunckovej ešte otázkou dní podľa priebehu pandémie a variantu Delta.

Štátna tajomníčka rezortu dopravy Bruncková rokovala aj s gréckou štátnou tajomníčkou Sofiou Zacharaki či generálnou riaditeľkou gréckej agentúry pre cestovný ruch (GNTO) Sofiou Lazaridou.

Ako pripomenula, hoci cestovný ruch tvorí v Grécku až 30-percentný podiel na HDP a u nás len tri percentá, riešia sa počas pandémie koronavírusu v oboch krajinách tie isté problémy.

Ide o štátnu pomoc, udržanie zamestnanosti, rozvoj infraštruktúry v cestovnom ruchu a nastavenie bezpečnostných a hygienických protokolov pri poskytovaní služieb v cestovnom ruchu.

Dohodli sa na spolupráci

„Dostali sme informácie, ktoré nám napomôžu zjednocovať sektor a motivovať subjekty pri zavádzaní zmien,“ podotkla Katarína Bruncková s tým, že Grécko patrí medzi TOP 3 destinácie navštevované slovenskými turistami.

S gréckym ministerstvom pre turizmus sa slovenský rezort dopravy dohodol na uzavretí memoranda o spolupráci v cestovnom ruchu.

Dohoda zahŕňa aj podporu vzájomnej výmeny dát, potenciálnu výmenu študentov, výmenu informácií pre vzdelávanie v sektore cestovného ruchu, ako aj riešenie otázky priameho leteckého spojenia medzi Slovenskom a Gréckom, ktoré dnes neexistuje, keďže spoločnosť Ryanair spojenie zrušila.

„Grécka komunita na Slovensku je silná a podľa získaných informácii existuje potenciál pre incoming aj v oblasti mestského turizmu,“ dodala Katarína Bruncková.

Viac k témam: cestovný ruch, dovolenka, Koronavírus, turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Asociácia hotelov Grécka uznáva prijate platby a zálohy ako svoje záväzky voči slovenským cestovkám © SITA Všetky práva vyhradené.

21. júla 2021