AS Trenčín pýta za Bera milión eur, rokoval so Spartou Praha

O talentovaného Matúša Bera, ktorý koncom októbra podpísal s AS Trenčín novú zmluvu na tri roky, je interes vo viacerých zahraničných kluboch, v hre bol napríklad iný pražský klub Slavia, ktorý angažoval Žilinčana Jaroslava Mihalíka.PRAHA 15. januára (WebNoviny.sk) – Úradujúci slovenský majster AS Trenčín najskôr v stredajšom prípravnom zápase zdolal v Prahe vicemajstrovskú Spartu a potom s hostiteľským futbalovým klubom začal rokovať o prestupe Matúša Bera. Informoval o tom český denník Sport.

Dvadsaťročný kanonier sa síce nepodieľal na víťazstve 4:3, ale v tábore súpera aj tak zanechal dojem. Podľa periodika však môže byť prekážkou suma milión eur, ktorú si Trenčania za svojho hráča pýtajú.

Trenčín nechce predať Bera za každú cenu

Ak sa obe strany predsa len dohodnú, bude Bero štvrtou zimnou posilou klubu z Letnej po stredopoliaroch Josefovi Šuralovi, Ondřejovi Zahustelovi a obrancovi Ondřejovi Mazuchovi. „Viem, že tu niečo je, môj agent ma o tom informoval,“ priznal pre Sport po zápase Bero. „Keby prišla konkrétna ponuka, bola by to pre mňa veľká výzva – dostať sa sem, bojovať o miesto v zostave a ukázať v českej lige, kto som,“ dodal slovenský reprezentant do 21 rokov.

Trenčianska strana rokovania potvrdila. „Uskutočnilo sa prvé stretnutie, dá sa povedať, že na najvyššej možnej úrovni. AS zastupovali majiteľ Tschen La Ling a generálny manažér Róbert Rybníček. Teraz čakáme, či príde konkrétna ponuka. Pokiaľ ide o sumu, viackrát sme deklarovali, že sa pohybuje na úrovni sedemciferného čísla,“ uviedol pre SITA PR manažér AS Trenčín Martin Galajda. „Náš klub však nie je v pozícii, že by Matúša Bera musel za každú cenu predať. Vieme si predstaviť, že bude u nás pokračovať.“

O Bera sa zaujíma viac klubov

Matúš Bero (nar. 6. septembra 1995) je s 10 gólmi spolu s klubovým spoluhráčom Ginom van Kesselom druhý najlepší strelec jesennej časti najvyššej slovenskej súťaže. Nedávno dal o sebe vedieť šiestimi gólmi v prípravnom zápase do siete Myjavy. O talentovaného hráča, ktorý koncom októbra podpísal s AS Trenčín novú zmluvu na tri roky, je interes vo viacerých zahraničných kluboch, v hre bol napríklad iný pražský klub Slavia, ktorý angažoval Žilinčana Jaroslava Mihalíka.

„Matúš je jeden z hráčov, ktorého na Slovensku sledujeme. Určite je to veľmi zaujímavý hráč. Páči sa mi na ňom, že je gólový, strašne silný, nebojí sa ísť v šprinte do vápna, kde sa dokáže presadiť, okamžite sa vracia späť. Pracovitý chlapec. Vieme o jeho nedostatkoch, trápi ho krátka prihrávka, občas produkuje straty pod takom. Ale určite je to futbalista s veľkou budúcnosťou,“ charakterizoval Bera tréner druhého tímu jesennej časti najvyššej českej súťaže Zdeněk Ščasný.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. januára 2016